Henter stoppertalent: – En maskin for å være i hans alder

Aaron Kiil Olsen tar steget fra PostNord- til OBOS-ligaen.

Aaron Kiil Olsen (til venstre) etter cuptriumfen mot Vålerenga i 2019

Foto: Eurosport

19-åringen forlater Bærum til fordel for KFUM Oslo. Det bekrefter OBOS-klubben på sine hjemmesider.
– Jeg gleder meg for egen del til å ta et nytt nivå, og så har jeg klare ambisjoner om å bidra til at KFUM tar et nytt nivå, sier Kiil Olsen.
Unggutten har vært på samlinger med både U18- og 19-landslaget, og har de de siste to sesongene spilt fast i midtforsvaret til Bærum.
– Det ble KFUM nå fordi de spiller en interessant fotball, en fotball som mange unge vil spille. Dessuten har jeg hørt mye bra om trenerteam og spillergruppe, begrunner han valget med.
KFUM-trener Jørgen Isnes sier følgende om klubbens nyeste tilskudd:
– Aaron er en fysisk midtstopper. Han er sterk 1-mot-1 og har god fart. Han er en maskin for å være i hans unge alder. Aaron kan bekle flere roller, men er først og fremst hentet som midtstopper. Vi har gode referanser på Aaron, og vi tror han passer godt inn i gruppa vår.
KFUM ble nummer åtte i årets OBOS-liga, og var tre poeng unna å spille kvalik til Eliteserien. Kiil Olsen er Oslo-klubbens første signering foran 2021-sesongen.
Gjør som 3 millioner brukere på appen
Hold deg oppdatert på siste nytt, resultater og livesport
Last ned
Del denne artikkelen
Reklame
Reklame