Stabæk takket nei til 10 millioner kroner

Eurosport på Google

Sportslig leder i Stabæk Inge Andrè Olsen bekrefter at de avslo et bud på 10 millioner kroner.

Eurosport

Foto: Eurosport

På Nadderud jobbes det intenst med å få på plass troppen til årets sesong. Klubben jakter blant annet på en erstatter til Morten Morisbak Skjønsberg og håper å sikre seg keeper John Alvbåge, som var på lån til klubben i høstsesongen.
Samtidig er det knyttet stor spenning til hva som skjer med lagets store stjerne Ohi Omoijuanfo. Tyrkiske klubber har vist interesse tidligere og en storklubb kom med et bud, men ettersom de ikke kunne utstede en bankgaranti gikk i overgangen i vasken.
Til Budstikka bekrefter sportslig leder i Stabæk, Inge Andrè Olsen at de ikke har konkrete bud på spissen som scoret 17 mål i Eliteserien i fjor.
Det har de hatt på en annen spiller uten at Olsen ønsker å navngi hvem det var, men VG melder at budet kom på Hugo Vetlesen. Det bekrefter hans far, Johan Vetlesen til avisen.
– Vi har fått inn et bud på en av våre spillere på rundt 10 millioner kroner. Det er ikke Ohi, og det var et tilbud som ble avslått i samråd med spilleren, sier Olsen til Budstikka.
– Det var en helhetsvurdering mellom spiller og rådgiverne hans. Derfor ble vi enige om å si nei, sier Olsen.
Gjør som 2 millioner brukere på appen
Hold deg oppdatert på siste nytt, resultater og livesport
Last ned
Del denne artikkelen
Reklame
Reklame