Eliteserien 2018 sparkes i gang 11. mars og avsluttes 25. november.
Av de 30 rundene som skal spilles, vil seks være såkalte «Superhelger». Dette er en sammenslåing av 2017-konseptene «Derbylørdag» og «Supersøndag».
«Superhelgene» vil gå av stabelen i følgende runder:
Eliteserien
Eliteserie-klubb trekker tilbake permitteringer
31/03/2020 PÅ 13:33
  • Runde 4: 8. april
  • Runde 12: 27. mai
  • Runde 13: 10. juni
  • Runde 20: 26. august
  • Runde 22: 16. september
  • Runde 27: 28. oktober
Når det gjelder åpningshelgen, har samtlige av de tre nyopprykede lagene (Bodø/Glimt, Start og Ranheim) fått hjemmekamper. Storkampen spilles i Sarpsborg, hvor regjerende mester Rosenborg kommer på besøk.
  • Se terminliste-sendingen på Eurosport Norge og Eurosport Player tirsdag fra 20.00!
Publikumsfavoritten 16. mai vil igjen få oppleve «slaget om Nord-Norge» når Tromsø tar turen til Aspmyra og nyopprykkede Bodø/Glimt.
Rosenborg kan potensielt måtte klare seg uten både Nicklas Bendtner, Mike Jensen og Alex Gersbach i minst tre kamper når VM går av stabelen i sommer. For Moldes del kan både Andreas Linde og Björn Bergman Sigurdarson forsvinne av samme årsak. Runde 14, 15 og 16 spilles nemlig mens turneringen pågår, mens Superhelgen 10. juni sannsynligvis også ryker til forberedelser for de som blir tatt ut.
Sesongen avsluttes med flere potensielt avgjørende dueller: Brann – Odd kan ende opp med å bli en medaljekamp, Start kan måtte kjempe for overlevelse i Haugesund, Molde-triumf mot Sandefjord kan bety en ny gullalder i Rosenes by og Ranheim-seier på Intility Arena kan bety fornyet kontrakt for laget med det suverent minste budsjettet i Eliteserien 2018.
Her er hele oppsettet for Eliteserien 2018 (Merk: Alle kampene vises også direkte på Eurosport Player):
Runde 1, 11. mars:
Bodø/Glimt - Lillestrøm (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 1)
Kristiansund - Vålerenga (Mandag 19.00, MAX)
Molde - Sandefjord (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 2)
Odd - Haugesund (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 3)
Ranheim - Brann (Lørdag 18.00, Eurosport Norge)
Sarpsborg 08 - Rosenborg (Søndag 20.00, Eurosport Norge)
Start - Tromsø (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 4)
Strømsgodset - Stabæk (Søndag 18.00, Eurosport Norge)
Runde 2, 18. mars:
Brann - Bodø/Glimt (Søndag 18.00, Eurosport Norge)
Haugesund - Molde (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 1)
Lillestrøm - Sarpsborg 08 (Lørdag 15.30, MAX)
Rosenborg - Kristiansund (Lørdag 18.00, Eurosport Norge)
Sandefjord - Ranheim (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 2)
Stabæk - Start (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 3)
Tromsø - Strømsgodset (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 4)
Vålerenga - Odd (Søndag 20.00, Eurosport Norge)
Runde 3, 2. april (påske):
Bodø/Glimt - Haugesund (Mandag 18.00, Eurosport Pluss 1)
Kristiansund - Lillestrøm (Mandag 18.00, Eurosport Pluss 2)
Molde - Tromsø (Mandag 18.00, Eurosport Pluss 3)
Odd - Rosenborg (Mandag 20.00, MAX)
Ranheim - Stabæk (Mandag 18.00, Eurosport Pluss 4)
Sarpsborg 08 - Vålerenga (Mandag 18.00, Eurosport Norge)
Start - Sandefjord (Mandag 18.00, Eurosport Pluss 5)
Strømsgodset - Brann (Mandag 18.00, MAX)
Runde 4, 8. april (SUPERHELG):
Brann - Kristiansund (Søndag 18.00, Eurosport Norge)
Haugesund - Sarpsborg 08 (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 1)
Lillestrøm - Start (Mandag 19.00, MAX)
Odd - Bodø/Glimt (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 2)
Rosenborg - Molde (Supersøndag 20.00, TVNorge)
Sandefjord - Stabæk (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 3)
Tromsø - Ranheim (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 4)
Vålerenga - Strømsgodset (Derbylørdag 18.00, Eurosport Norge)
Runde 5, 15. april:
Bodø/Glimt - Rosenborg (Mandag 19.00, MAX)
Molde - Lillestrøm (Søndag 18.00, MAX)
Ranheim - Haugesund (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 1)
Sandefjord - Kristiansund (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 2)
Sarpsborg 08 - Brann (Søndag 20.00, Eurosport Norge)
Stabæk - Tromsø (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 3)
Start - Vålerenga (Lørdag 18.00, Eurosport Norge)
Strømsgodset - Odd (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 4)
Runde 6, 22. april:
Brann - Stabæk
Haugesund - Strømsgodset
Kristiansund - Bodø/Glimt
Lillestrøm - Ranheim
Odd - Sarpsborg 08
Rosenborg - Start
Tromsø - Sandefjord
Vålerenga - Molde
Runde 7, 29. april:
Molde - Odd
Ranheim - Vålerenga
Sandefjord - Brann
Sarpsborg 08 - Bodø/Glimt
Stabæk - Lillestrøm
Start - Haugesund
Strømsgodset - Rosenborg
Tromsø - Kristiansund
Runde 8, 6. mai:
Bodø/Glimt - Strømsgodset
Brann - Tromsø
Kristiansund - Stabæk
Lillestrøm - Sandefjord
Odd - Start
Rosenborg - Ranheim
Sarpsborg 08 - Molde
Vålerenga - Haugesund
Runde 9, 13. mai:
Haugesund - Kristiansund
Molde - Bodø/Glimt
Ranheim - Odd
Sandefjord - Vålerenga
Stabæk - Rosenborg
Start - Brann
Strømsgodset - Sarpsborg 08
Tromsø - Lillestrøm
Runde 10, 16. mai:
Bodø/Glimt - Tromsø
Brann - Haugesund
Kristiansund - Ranheim
Molde - Strømsgodset
Odd - Sandefjord
Rosenborg - Lillestrøm
Sarpsborg 08 - Start
Vålerenga - Stabæk
Runde 11, 21. mai (pinse):
Haugesund - Rosenborg
Kristiansund - Strømsgodset
Lillestrøm - Brann
Ranheim - Molde
Sandefjord - Sarpsborg 08
Stabæk - Odd
Start - Bodø/Glimt
Tromsø - Vålerenga
Runde 12, 27. mai (SUPERHELG):
Bodø/Glimt - Ranheim
Haugesund - Tromsø
Molde - Start
Odd - Kristiansund
Rosenborg - Brann (Supersøndag)
Sarpsborg 08 - Stabæk
Strømsgodset - Sandefjord
Vålerenga - Lillestrøm (Derbylørdag)
Runde 13, 10. juni (SUPERHELG):
Brann - Vålerenga (Supersøndag)
Kristiansund - Molde (Derbylørdag)
Lillestrøm - Odd
Ranheim - Sarpsborg 08
Sandefjord - Haugesund
Stabæk - Bodø/Glimt
Start - Strømsgodset
Tromsø - Rosenborg
Runde 14, 24. juni (VM):
Bodø/Glimt - Sandefjord
Haugesund - Lillestrøm
Molde - Stabæk
Odd - Brann
Rosenborg - Vålerenga
Sarpsborg 08 - Tromsø
Start - Kristiansund
Strømsgodset - Ranheim
Runde 15, 1. juli (VM):
Brann - Molde
Kristiansund - Sarpsborg 08
Lillestrøm - Strømsgodset
Ranheim - Start
Sandefjord - Rosenborg
Stabæk - Haugesund
Tromsø - Odd
Vålerenga - Bodø/Glimt
Runde 16, 8. juli (VM):
Bodø/Glimt - Brann
Haugesund - Sandefjord
Molde - Vålerenga
Odd - Lillestrøm
Rosenborg - Tromsø
Sarpsborg 08 - Ranheim
Start - Stabæk
Strømsgodset - Kristiansund
Runde 17, 5. august:
Brann - Start
Kristiansund - Odd
Lillestrøm - Molde
Ranheim - Rosenborg
Stabæk - Sarpsborg 08
Strømsgodset - Bodø/Glimt
Tromsø - Haugesund
Vålerenga - Sandefjord
Runde 18, 12. august:
Bodø/Glimt - Kristiansund
Haugesund - Vålerenga
Molde - Brann
Odd - Strømsgodset
Rosenborg - Stabæk
Sandefjord - Tromsø
Sarpsborg 08 - Lillestrøm
Start - Ranheim
Runde 19, 19. august:
Bodø/Glimt - Odd
Brann - Sarpsborg 08
Kristiansund - Rosenborg
Lillestrøm - Haugesund
Ranheim - Sandefjord
Stabæk - Molde
Strømsgodset - Start
Vålerenga - Tromsø
Runde 20, 26. august (SUPERHELG):
Haugesund - Stabæk
Molde - Ranheim
Rosenborg - Strømsgodset
Sandefjord - Lillestrøm
Sarpsborg 08 - Kristiansund
Start - Odd
Tromsø - Bodø/Glimt (Derbylørdag)
Vålerenga - Brann (Supersøndag)
Runde 21, 2. september:
Bodø/Glimt - Sarpsborg 08
Brann - Ranheim
Kristiansund - Start
Lillestrøm - Vålerenga
Odd - Molde
Rosenborg - Haugesund
Stabæk - Sandefjord
Strømsgodset - Tromsø
Runde 22, 16. september (SUPERHELG):
Haugesund - Brann
Molde - Kristiansund (Derbylørdag)
Ranheim - Strømsgodset
Sandefjord - Bodø/Glimt
Sarpsborg 08 - Odd
Start - Lillestrøm
Tromsø - Stabæk
Vålerenga - Rosenborg (Supersøndag)
Runde 23, 23. september:
Bodø/Glimt - Start
Brann - Sandefjord
Kristiansund - Haugesund
Lillestrøm - Tromsø
Odd - Vålerenga
Rosenborg - Sarpsborg 08
Stabæk - Ranheim
Strømsgodset - Molde
Runde 24, 30. september:
Haugesund - Bodø/Glimt
Lillestrøm - Stabæk
Molde - Rosenborg
Ranheim - Kristiansund
Sandefjord - Odd
Sarpsborg 08 - Strømsgodset
Tromsø - Brann
Vålerenga - Start
Runde 25, 7. oktober:
Bodø/Glimt - Molde
Brann - Lillestrøm
Kristiansund - Tromsø
Odd - Ranheim
Rosenborg - Sandefjord
Stabæk - Vålerenga
Start - Sarpsborg 08
Strømsgodset - Haugesund
Runde 26, 21. oktober:
Haugesund - Odd
Lillestrøm - Rosenborg
Molde - Sarpsborg 08
Ranheim - Bodø/Glimt
Sandefjord - Strømsgodset
Stabæk - Brann
Tromsø - Start
Vålerenga - Kristiansund
Runde 27, 28. oktober (SUPERHELG):
Bodø/Glimt - Stabæk
Brann - Rosenborg (Supersøndag)
Kristiansund - Sandefjord
Odd - Tromsø
Ranheim - Lillestrøm
Sarpsborg 08 - Haugesund
Start - Molde
Strømsgodset - Vålerenga (Derbylørdag)
Runde 28, 4. november:
Brann - Strømsgodset
Haugesund - Ranheim
Lillestrøm - Bodø/Glimt
Rosenborg - Odd
Sandefjord - Start
Stabæk - Kristiansund
Tromsø - Molde
Vålerenga - Sarpsborg 08
Runde 29, 1. november:
Bodø/Glimt - Vålerenga
Kristiansund - Brann
Molde - Haugesund
Odd - Stabæk
Ranheim - Tromsø
Sarpsborg 08 - Sandefjord
Start - Rosenborg
Strømsgodset - Lillestrøm
Runde 30, 25. november:
Brann - Odd
Haugesund - Start
Lillestrøm - Kristiansund
Rosenborg - Bodø/Glimt
Sandefjord - Molde
Stabæk - Strømsgodset
Tromsø - Sarpsborg 08
Vålerenga - Ranheim
Eliteserien
RBK-sjefen tror ikke han får være på feltet – får kontrabeskjed fra NTF
31/03/2020 PÅ 12:30
Eliteserien
Full forvirring blant Eliteserie-klubber: – Synes hele greia er merkelig
31/03/2020 PÅ 11:22