Eurosport
Ny nordmann klar for Allsvenskan: – Endelig
Av
Publisert 11/11/2022 klokken 15:28 GMT+1
Etter to sesonger i tyrkiske Trabzonspor, går nordmannen Anders Trondsen til svenske IFK Göteborg.
Anders Trondsen sammen med Birger Meling, Martin Ødegaard og Fredrik Aursnes
Foto: NTB
Det bekrefter IFK Göteborg selv på sine hjemmesider.
– Endelig. Den som venter på noe godt... Vi har holdt tett kontakt, "Blåvitt" og jeg. Jeg vet også at stemningen er fantastisk på Gamla Ullevi og at det finnes en sterk tribunekultur her. Jeg er imponert over det som har blitt presentert for meg, og er glad for at min karriere nå fortsetter i en av Skandinavias største klubber, sier Anders Trondsen til klubbens hjemmesider.
Kontrakten strekker seg 3,5 år. Han slutter seg til laget i slutten av november.
Trondsen spilte før overgangen til Trabzonspor i Rosenborg i tre sesonger. Han har tidligere vært innom både Stabæk og Sarpsborg 08.
– Jeg elsker å vinne. Det gjør såklart alle fotballspillere. Har du vært med på det, vil du bare ha mer og mer. Drømmen nå er å lykkes med IFK Göteborg.
Tidligere i sommer trente 27-åringen fra Lillehammer sammen med Lillestrøm.
– Man utelukker ingenting i fotball. Jeg har lært at ting snur veldig fort i fotball, så det kan jeg ikke utelukke. Men jeg har lyst til å kjempe meg til et lag utenfor Skandinavia, sa Trondsen til Discovery da.
Relatert
Reklame
Reklame