• Du kan se samtlige kamper i Eliteserien og OBOS-ligaen på Discovery+. Sikre deg tilgang her!
Eliteserie-sesongen 2022 nærmer seg og her er oversikten over fotballmenyen på Discoverys flater. Eliteserien kickstartes lørdager med to kamper som hovedsakelig sendes på Eurosport Norge og discovery+ 16.00 og 18.00.
Nytt av året er at søndagen er MAX-dagen når det gjelder norsk fotball. Fra klokken 15.00 vil du se en utvalgt kamp fra OBOS-ligaen før du får oppladningen til hovedrunden i Eliteserien på MAX og discovery+ fra 17.00 med Fotball Direkte. Avspark 18.00 er det fortsatt MAX og discovery+ som er kanalen hvis du ønsker å se Fotball Direkte med Discoverys eksperter hvor de følger alle kampene. En utvalgt kamp i 18-runden sendes på Eurosport Norge, mens alle kamper er tilgjengelig på discovery+. Hovedkampen sparkes i gang 20.00 på MAX og discovery+ og hele runden avsluttes med Fotballrunden på samme plattformer.
Vi informerer
Gladnyhet til norske triathlonfans: Warner Bros Discovery med eksklusivt samarbeid
15/07/2022 KLOKKEN 17:17
OBOS-ligaen spilles på mandager og her er også MAX kanalen å se det på sammen med discovery+. Fotball Direkte starter 17.00 før runden sparkes i gang 18.00. Også her vil en utvalgt kamp sendes på Eurosport Norge, mens alle kamper vil bli sendt på discovery+. Det hele avsluttes med Fotballrunden OBOS-ligaen hvor hele runden oppsummeres fra klokken 20.00.
Alle kampene ser du på discovery+ - enten du sitter hjemme i sofaen eller er på farten.
Under ser du når og hvor ditt lag spiller. Først kommer program og TV-oversikten på Eliteserien, mens nederst finner man program og TV-oversikten til OBOS-ligaen. Sendeskjema oppdateres jevnlig gjennom sesongen når endringer skjer.
Har du discovery+ kan du se alle kamper der. Sikre deg tilgang her.
Runde 23, lørdag/søndag 17./18. september
Odd - HamKam, lørdag 18:00 på discovery+
Bodø/Glimt - Haugesund, søndag 18:00 på discovery+
Strømsgodset - Kristiansund, søndag 18:00 på discovery+
Rosenborg - Lillestrøm, søndag 18:00 på discovery+ og Eurosport Norge
Sarpsborg 08 - Jerv, søndag 18:00 på discovery+
Viking - Tromsø, søndag 18:00 på discovery+
Vålerenga - Sandefjord, søndag 18:00 på discovery+ og Eurosport Norge
Molde - Aalesund, søndag 20:00 på discovery+ og MAX
Runde 24, lørdag/søndag 1./2. oktober
Tromsø - Molde, lørdag 16:00 på discovery+ og Eurosport Norge
Vålerenga - Strømsgodset, søndag 18:00 på discovery+ og Eurosport Norge
Lillestrøm - Bodø/Glimt, lørdag 18:00 på discovery+ og MAX
HamKam - Jerv, søndag 17:00 på discovery+
Haugesund - Odd, søndag 17:00 på discovery+
Sandefjord - Sarpsborg 08, søndag 17:00 på discovery+
Aalesund - Viking, søndag 17:00 på discovery+ og Eurosport Norge
Kristiansund - Rosenborg, søndag 19:00 på discovery+ og MAX
Runde 25, lørdag/søndag 8./9. oktober
Sarpsborg 08 - Haugesund, lørdag 18:00 på discovery+ og Eurosport Norge
Bodø/Glimt - Sandefjord, søndag 17:00 på discovery+
Jerv - Aalesund, søndag 17:00 på discovery+
Molde - HamKam, søndag 17:00 på discovery+ og Eurosport Norge
Strømsgodset - Tromsø, søndag 17:00 på discovery+
Odd - Kristiansund, søndag 17:00 på discovery+
Viking - Lillestrøm, søndag 17:00 på discovery+
Rosenborg - Vålerenga, søndag 19:00 på discovery+ og MAX
Runde 26, lørdag/søndag 15./16. oktober
Tromsø - Odd, lørdag 16:00 på discovery+ og Eurosport Norge
Rosenborg - Strømsgodset, lørdag 18:00 på discovery+ og MAX
Aalesund - HamKam, søndag 17:00 på discovery+
Kristiansund - Haugesund, søndag 17:00 på discovery+
Sandefjord - Jerv, søndag 17:00 på discovery+
Viking - Sarpsborg 08, søndag 17:00 på discovery+
Vålerenga - Bodø/Glimt, søndag 17:00 på discovery+ og Eurosport Norge
Lillestrøm - Molde, søndag 19:00, discovery+ og MAX
Runde 27, lørdag/søndag 22./23. oktober
HamKam - Strømsgodset, lørdag 18:00 på discovery+ og Eurosport Norge
Odd - Vålerenga lørdag 17:00 på discovery+ og MAX
Aalesund - Sandefjord, søndag 17:00 på discovery+
Haugesund - Lillestrøm, søndag 17:00 på discovery+
Jerv - Viking, søndag 17:00 på discovery+
Sarpsborg 08 - Tromsø, søndag 17:00 på discovery+
Bodø/Glimt - Kristiansund, lørdag 18:00 på discovery+ og Eurosport Norge
Molde - Rosenborg, søndag 19:00 på discovery+ og MAX
Runde 28, lørdag/søndag 29./30. oktober
Vålerenga - Sarpsborg 08, søndag 18:00 på discovery+ og MAX
Strømsgodset - Haugesund, lørdag 18:00 på discovery+ og Eurosport Norge
Kristiansund - Aalesund, søndag 17:00 på discovery+
Lillestrøm - Odd, søndag 17:00 på discovery+
Sandefjord - HamKam, søndag 17:00 på discovery+
Tromsø - Jerv, søndag 17:00 på discovery+
Rosenborg - Bodø/Glimt, lørdag 17:00 på discovery+ og Eurosport Norge
Viking - Molde, søndag 19:00 på discovery+ og MAX
Runde 29, søndag 6. november
Aalesund - Lillestrøm, søndag 17:00 på discovery+
Bodø/Glimt - Viking, søndag 17:00 på discovery+
HamKam - Tromsø, søndag 17:00 på discovery+
Haugesund - Vålerenga, søndag 17:00 på discovery+
Jerv - Rosenborg, søndag 17:00 på discovery+
Molde - Sandefjord, søndag 17:00 på discovery+
Sarpsborg 08 - Kristiansund, søndag 17:00 på discovery+
Odd - Strømsgodset, søndag 17:00 på discovery+
Runde 30, 13. november
Kristiansund - Jerv, søndag 17:00 på discovery+
Lillestrøm - HamKam, søndag 17:00 på discovery+
Strømsgodset - Bodø/Glimt, søndag 17:00 på discovery+
Rosenborg - Sarpsborg 08, søndag 17:00 på discovery+
Sandefjord - Haugesund, søndag 17:00 på discovery+
Tromsø - Aalesund, søndag 17:00 på discovery+
Viking - Odd, søndag 17:00 på discovery+
Vålerenga - Molde, søndag 17:00 på discovery+

Slik spilles OBOS-ligaen

Runde 25, Lørdag/søndag 18.-19. september
Lørdag 18. september kl 16.00
Raufoss - Start 16:00 på discovery+
Skeid - Fredrikstad 16:00 på discovery+
Sogndal - Ranheim 16:00 på discovery+
Stjørdals-Blink - Mjøndalen 16:00 på discovery+
Åsane - Kongsvinger 16:00 på discovery+
Sandnes Ulf - Brann 17:00 på discovery+ og Eurosport 1
Søndag 19. september kl 15.00
Grorud - Stabæk 15:00 på discovery+
KFUM Oslo - Bryne 15:00 på discovery+
Runde 26, søndag/mandag 2./3. oktober
Søndag 2. oktober kl 14.00
Brann - Stjørdals-Blink
Bryne - Skeid
Fredrikstad - Mjøndalen
Mandag 3. oktober kl 18.00
Grorud - Raufoss
Kongsvinger - Sogndal
Ranheim - Sandnes Ulf
Stabæk - Åsane
Start - KFUM Oslo
Runde 27, søndag/mandag 9./10. oktober
Søndag 9. oktober kl 14.00
Mjøndalen - Brann
Skeid - Start
Sogndal - Stjørdals-Blink
Mandag 10. oktober kl 18.00
Fredrikstad - Bryne
KFUM Oslo - Stabæk
Ranheim - Kongsvinger
Sandnes Ulf - Grorud
Åsane - Raufoss
Runde 28, søndag/mandag 16./17. oktober
Søndag 16. oktober kl 14.00
Stabæk - Ranheim
Start - Åsane
Bryne - Mjøndalen
Mandag 17. oktober kl 18.00
Brann - Skeid
Grorud - Sogndal
Kongsvinger - Sandnes Ulf
Raufoss - KFUM Oslo
Stjørdals-Blink - Fredrikstad
Runde 29, lørdag 22. oktober kl 15.00
Fredrikstad - Brann
KFUM Oslo - Stjørdals-Blink
Mjøndalen - Grorud
Ranheim - Raufoss
Sandnes Ulf - Stabæk
Skeid - Kongsvinger
Sogndal - Start
Åsane - Bryne
Runde 30, lørdag, 29. oktober kl 15.00
Brann - KFUM Oslo
Bryne - Sandnes Ulf
Grorud - Åsane
Kongsvinger - Fredrikstad
Raufoss - Sogndal
Stabæk - Mjøndalen
Start - Ranheim
Stjørdals-Blink - Skeid
Vi informerer
Discovery+ viser golfturnering med Tom Brady
19/05/2022 KLOKKEN 08:57
Vi informerer
Eurosport.no søker sommer- og tilkallingsvikarer!
20/04/2022 KLOKKEN 12:38