Eurosport
Syk Northug dropper Planica-renn
Av
Publisert 17/01/2018 klokken 08:09 GMT+1
Petter Northug er ikke kvitt sykdommen som tvang ham til å stå over ski-NM. Dermed reiser han heller ikke til Planica kommende helg, melder Adresseavisen.
Eurosport
Foto: Eurosport
Northug ble forkjølet i etterkant av Skandinavisk Cup-rennet i svenske Piteå for en drøy uke siden. Det medførte at han ikke kunne stille til start i de viktige NM-rennene på Gåsbu i helgen.
Nå skal det ifølge Adresseavisen være klart at Northug også går glipp av verdenscuprennet i Planica. Sprintrennet i den slovenske skimetropolen er trønderens siste sjanse til å kvalifisere seg til OL i Pyeongchang.
PyeongChang
Her er Bjørgen tilbake etter historisk OL: – Har nådd målene mine
26/02/2018 klokken 18:28
Northug har frist på seg til onsdag med å gi Norges Skiforbund beskjed om han går rennet i Slovenia eller ikke.
Så sent som mandag bekreftet Northug-trener Stig Rune Kveen at skistjernen fortsatt ikke var hundre prosent frisk etter forkjølelsen, men hevdet at det var bedring å spore.
– Det er usikkert om han kan delta i Planica. Vi håper at det løsner innen kort tid slik at han får sjekket kroppen på trening før eventuell avreise til Slovenia, sa landslagssjef Vidar Løfshus.
Northugs sjanse til OL-billett har ligget i en god sprint i Planica. Aller helst bør han være på pallen.
– Han må gå sprinten i Planica neste helg om skal ha mulighet til en OL-plass i sprint. Jeg håper virkelig han stiller, sa sprintlandslagstrener Arild Monsen under NM.
Nå tyder alt på at Northug ikke blir å se under OL i Pyeongchang.
Medaljegrossisten har en fullstendig mislykket sesong bak seg. Lite har fungert og gjentakende sykdomsproblemer har også skapt skjær i sjøen.
(©NTB)
Relatert
Reklame
Reklame