Eurosport
Tabelltipset: Denne Haugesund-trioen må levere målpoeng
Av
Publisert 18/03/2019 klokken 12:33 GMT+1
Eurosports ekspert Tor Ole Skullerud og kommentator Kenneth Fredheim gir deg tabelltipset til Eliteserie-sesongen. Her er vurderingen av Haugesund.
Eurosport
Foto: Eurosport
Dom: 6. plass.
Vurdering: Ny sesong, med «ny-gammel» trener og litt tynn tropp ennå. En OK førsteellever, og vi tror på fortsterkninger, men de er avhengige av å treffe på dem. For eksempel ingen erstatter for Bråtveit.
Det er svært vanskelig å tippe midtsjiktet på tabellen. Men Haugesund er blitt en ekstremt stabil kraft i norsk fotball. De jobber steintøft og det er en fæl arena å komme til.
Martin Samuelsen er krydder. Tilbake på hjemstedet kan gi trygghet, og han har et enormt potensial. Lykkes han, kan han bli en real hit. Skal erstatte Akintola (RBK), men tror han kan gjøre det. Niklas Sandberg også uforløst potensial på dette nivået, men det kan han få ut. Ibrahima Wadji kan levere både scoringer og poeng. Har igjen å vise sitt aller beste, som vi har sett glimt av i vinter. De tre må levere.
(Artikkelen fortsetter under)
De fem første kampene:
Runde 1: Strømsgodset - Haugesund 31. mars klokken 18:00 på Eurosport Player og Eurosport PlussRunde 2: Haugesund - Sarpsborg 7. april klokken 18:00 på Eurosport Player og Eurosport PlussRunde 3: Ranheim - Haugesund 14. april klokken 18:00 på Eurosport Player og Eurosport PlussRunde 4: Haugesund - Stabæk 22. april klokken 18:00 Eurosport Player og Eurosport PlussRunde 5: Lillestrøm - Haugesund 28. april klokken 18:00 Eurosport Player og Eurosport Norge
Styrker: Jostein Grindhaug har kommet inn som trener, men har erfaring, samme tankegang, ro og stil som Eirik Horneland. Laget har dessuten en frytet bortearena, for det er alltid vanskelig å komme til Haugesund.
Svakheter: Det er mangel på alternativer bakover. I tillegg til keeper, mangler FKH også dekning på høyreback og kanskje også stopperplass. Og hvem skal erstatte målpoengene som forsvant i David Akintola?
Nøkkelspiller: Christian Grindheim leverer fortsatt på et veldig høyt nivå. Han kommer til å spille bak Wadji, og vi tror det kan bli en god kombinasjon på topp. Han løper til krampa tar ham hver eneste gang, og fungerer som en nestor i dette Haugesund-laget.
Overganger i vinter:
INN:Ibrahima Wadji (Molde) Thore Baardsen Pedersen (Vard Haugesund) Kristoffer Gunnarshaug (Lysekloster) Niklas Sandberg (Start) Martin Samuelsen (lån fra West Ham, England frem til sommeren)
UT:Vegard Skjerve (lagt opp) Frederik Gytkjær (Lyngby, Danmark) Babajide David Akintola (tilbake til Midtjylland, Danmark etter lån) Tobias Hammer Svendsen (tilbake til Molde etter lån) Arent-Emil Klaussen Hauge (Vard Haugesund) Per Kristian Bråtveit (Djurgården, Sverige) Kristoffer Velde (lån til Nest-Sotra ut sesongen) Marko Ćosić (Rudar Velenje, Slovenia) Ibrahim Shuiabu (lån til Bnei Sakhin, Israel frem til sommeren) Kristoffer Haraldseid (Molde)
Tabelltipset
Relatert
Reklame
Reklame