MFK-profil operert – ute på ubestemt tid

Erling Moe må trolig klare seg uten Etzaz Hussain en stund.

Eurosport

Foto: Eurosport

MARBELLA / OSLO (Eurosport.no):
15 minutter ut i andreomgangen av treningskampen mot Nordsjælland 3. februar ble Hussain båret av banen med smerter i skulderen.
I ettertid har midtbanespilleren undersøkt skaden hos spesialist, og nå er en operasjon gjennomført.
– Etzaz fikk seg en trøkk i skulderen i Danmark. Nå har han gjort et lite inngrep der, så vil han være tilbake så fort som mulig, sier Moe til Eurosport.no, uten at han vil gå noe mer inn på et tidsperspektiv.
– Hvor lang tid det tar har jeg ingen dato på. Det er ikke noe tidsskjema. Vi får heller komme tilbake til det når jeg vet mer.
Molde serieåpner mot Sarpsborg 08 på bortebane 31. mars.
MFK-treneren er ikke bekymret, og påpeker at han har mange andre alternativer i midtbaneposisjonene.
– Vi kommer til å håndtere det bra, og har gode erstattere i hans posisjoner, sier treneren.
Magnus Wolff Eikrem, Fredrik Aursnes, Martin Ellingsen og Fredrik Sjølstad er blant spillerne som kan bekle Hussains posisjon.
Erling Moe er trygg på at spilleren vil komme sterkere tilbake enn noen gang.
– Det er en type som aldri gir seg, en som gjør alt han kan for å nå dit han ønsker seg. Jeg er ikke bekymret for ham, sier Erling Moe.
Sett denne?
Gjør som 3 millioner brukere på appen
Hold deg oppdatert på siste nytt, resultater og livesport
Last ned
Del denne artikkelen
Reklame
Reklame