Eurosport
Pinlig exit for Ruud - tapte mot 142. rangert brite og er ute av Wimbledon
Av
Publisert 06/07/2023 klokken 18:05 GMT+2
Casper Ruud ledet 2-1 i sett mot Liam Broady og øynet et historisk avansement, men falt sammen, tapte og er ute av Wimbledon.
Casper Ruud.
Foto: Getty Images
Casper Ruud - Liam Broady (4–6, 6–3, 6–4, 3–6, 0–6)
– Da jeg la meg i går, tenkte jeg på hva jeg ville si om jeg vant kampen. Jeg vet ikke helt hva jeg skal si nå.
Det sa Liam Broady til arrangøren etter at han hadde slått den 138 plasser bedre rankede nordmannen.
Ruud hadde flere gylne muligheter til å ta seg videre til en historisk tredje runde i Wimbledon. Det maktet Snarøya-gutten ikke da briten ble for sterk.
God Ruud start
Ruud åpnet det første settet sterkt og ledet 3-1 og 40-15 da han kollapset. Broady skrudde på en ekstra bryter, vant fire game på rad - deriblant to servebrudd - og gikk opp til 5-3. Til slutt vant briten det første settet 6-4 etter 47 minutters spill.
I det andre settet så vi en annen utgave av Ruud. Han tok vare på servene og brøt Broady på 2-1-ledelse. Etter å ha holdt egen serve resten av settet vant han andre sett 6-3, også det etter 47 minutter spill.
Det tredje settet skulle vise seg å bli utrolig jevnt. Det var først mot slutten av settet Ruud virkelig skulle få opp dampen og brøt blant annet til 5-4. Videre hadde nordmannen flere gode sjanser, men briten bet seg stadig fast. Ruud vant likevel 6-4.
Broady knuste til
I det fjerde settet knuste briten virkelig til for alvor. Broady vant dette settet 6-3 og spillerne måtte ut i et femte sett.
Det femte skulle bli ren overkjøring av briten. Han knuste Ruud hele 6-0.
– Det er Broady som er best utpå her. Det er bare å innrømme det, sa Discovery-kommentator Ola Bentzen.
Broady kunne med det juble for sin største skalp i karrieren på den største scenen.
Ruud har aldri tatt seg videre fra andre runde i Wimbledon.
Reklame
Reklame