Ulrikke Eikeri storspilte og er klar for semifinale: - Banens beste spiller
Oppdatert 04/06/2025 klokken 15:30 GMT+2
Regnet kunne ikke stoppe Ulrikke Eikeri og Eri Hozumi. Duoen kjempet seg til semifinale i Roland-Garros.
Eikeri briljerte i første sett - se de beste slagene
Video credit: Eurosport
Irina Begu/Yanina Wickmayer - Ulrikke Eikeri/Eri Hozumi 0-1 (4-6, 3-6)
- Skaff deg tilgang til Max for å se alt fra Roland-Garros!
– Det betyr utrolig mye. Det er i disse turneringene jeg prøver å skru på toppformen og her jeg har lyst til å prestere mitt beste At jeg har fått det til så bra er utrolig gøy, sier Eikeri til Max etter seieren.
– Jeg føler meg veldig bra. Det er alltid noen vondter som jeg tar vare på, men jeg er i god form så det ligger bra an, sier Eikeri.
I semifinalen venter Anna Danilina fra Kazakhstan og Aleksandra Krunic fra Serbia. De to slo verdensener og verdenstoer Kateřina Siniaková og Taylor Townsend i kvartfinalen.
- Se det avgjørende øyeblikket og de beste slagene fra andre sett her:
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/06/04/image-298e04ea-61c8-44c5-9063-068409abad7a-85-2560-1440.png)
Her sikrer de seieren - se de beste slagene fra andre sett
Video credit: Eurosport
Eikeri og Hozumi kom best i gang i kvartfinalen. Duoen brøt Begu og Wickmayer tre ganger i det første settet og ledet 1-0 før kampen ble avbrutt av regnet.
Les mer om regnpausen lenger ned i saken!
I doubles spilles det best av tre sett der et potensielt tredje og avgjørende sett er et såkalt "super tiebreak" - et tiebreak på ti poeng i stedet for et fullt sett.
– Jeg synes Ulrikke har vært banens beste spiller i første sett, sa Lovén i regnpausen.
- Fikk du med deg dette?
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/06/03/image-1594b667-3321-466e-bbfd-fec3e1eaadaa-85-2560-1440.jpeg)
Se bildene: Musetti treffer linjedommeren
Video credit: Eurosport
– Det er alltid de som ligger under som tjener på en pause. Det kommer helt an på hvor lang pausen blir om de får en fordel av det, mente Lindås Olsen.
Men da kampen ble satt i gang etter regnpausen var det lite som tydet på at Eikeri og Hozumi hadde mistet momentumet. De åpnet med å bryte motstanderduoens første serve og fulgte opp med et blankt servegame.
Begu og Wickmayer svarte knallhardt og hentet seg inn fra 0-3 til 3-3.
Men det var bare et skremmeskudd. Eikeri og Hozumi brøt serve i det åttende gamet og kunne selv avgjøre kampen i eget servegame.
Der fikset Hozumi biffen:
– Hvilken avslutning! Hozumi får sette det siste som avgjør matchen. Se så glad hun blir. Hun har virkelig kjempet sammen med Eikeri her, utbrøt Max-kommentator Asbjørn Myhre.
- Sjekk det poenget!
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/06/03/image-d304c296-147b-4795-8777-e3ac5d241320-85-2560-1440.jpeg)
Vilt poeng: – Helt rått
Video credit: Eurosport
På stillingen 1-0 i sett i favør Eikeri og Hozumi ble kampen pauset i begynnelsen av det andre settet.
– Veldig synd, for nå var momentumet hos Eikeri og Hozumi. Men det var grått og trist - og vått. Da blir ballene tunge, sa Max-ekspert Svein-Espen Lindås Olsen idet spillerne forlot banen.
– Det blir glatt på banen, man blir kanskje litt usikker og holder igjen. Ballen blir tung. Grusen fester seg i filten og da blir det tyngre å slå også. Det ødelegger ballene og da blir det heller ikke noe kvalitet på spillet, sa Lindås Olsen.
Regnet skyllet ned i lang tid før det ble bestemt at spillerne skulle gå i garderoben - og det var ingen tegn til lettere skydekke.
– Det blir farlig å spille etterhvert og spesielt linjene blir glatte, sa landslagsansvarlig i Norges Tennisforbund, Fredrik Lovén, i Max' studiosending.
- Skaff deg tilgang til Max for å se alt fra Roland-Garros!
Relatert
Reklame
Reklame