Eurosport
Djokovic dropper Ruud-møte – Usikker før Australian Open
Av
Publisert 29/12/2021 klokken 10:42 GMT+1
Novak Djokovic stiller likevel ikke i ATP Cup i Sydney. Det øker sannsynligheten for at tennisstjernen uteblir i Australian Open.
Casper Ruud og Novak Djokovic
Foto: Getty Images
Serberen har trukket seg fra turneringen, opplyser arrangøren. Han skulle møte Casper Ruud 1. nyttårsdag. Forfallet gjør at Ruud heller møter Dusan Lajovic, som skal lede det serbiske laget.
Lenge har det vært uvisst om Djokovic stiller i ATP Cup og deretter Grand Slam-turneringen Australian Open. Onsdagens frafall senker oddsen ytterligere på at verdenseneren ikke blir å se i Australian Open, som starter i Melbourne 17. januar.
ATP Cup Men's Team -
Ruud-seier ikke nok for Norge – tap sammenlagt mot Chile
05/01/2022 klokken 06:29
34-åringen har hittil nektet å røpe om han er vaksinert mot koronaviruset eller ikke. Tidligere har han uttrykt motstand mot å få en slik beskyttelse. Alle som skal inn i Australia, må være vaksinert.
I november sa Djokovics far Srdjan at sønnen neppe stiller i Australian Open. Samtidig anklaget han arrangøren for utpressing i sitt forsøk på å tvinge sønnen til å ta koronavaksinen.
Norge skal også møte Spania og Chile i ATP Cup-gruppespillet. Casper Ruud og Viktor Durasovic fronter det norske laget. Puljevinnerne går til semifinalene, mens finalen spilles 9. januar.
Djokovic har vunnet 20 Grand Slam-titler, en rekord han deler med Roger Federer og Rafael Nadal.
(©NTB)
Relatert
Reklame
Reklame