Ventura med knallavslutning – klarte cuten i Phoenix
Oppdatert 08/02/2025 klokken 17:15 GMT+1
Kristoffer Ventura måtte opp grytidlig lørdag morgen for å fullføre sin andrerunde i WM Phoenix Open, og sikre seg videre spill i turneringen.
Tar fullstendig av etter hole-in-one på publikumshullet: – Det er det villeste!
Video credit: Eurosport
- Følg WM Phoenix Open med Kristoffer Ventura på Eurosport Norge, Eurosport.no og Max!
Men heldigvis hadde nordmannen stått opp på rett side av senga lørdag, og fortsatte der han slapp fra gårsdagen.
Det siste Ventura rakk fredag var å sette en birdieputt på rundt fem meter på velkjente hull 16. På hull 17 dagen etterpå satte han nok en lang birdieputt på rundt seks meter.
Det tok nordmannen til -4 totalt, to slag bedre enn cutgrensen på -2.
29-åringen tok ingen sjanser på hull 18 og trygget inn et par og spill i helgen. Han ligger på en 34. plass etter to runder.
Det blir dog ikke lange pausen for Ventura før han er i gang igjen.
Han spiller med amerikanske Maverick McNealy og kanadiske Corey Conners på dag tre og trioen slår ut 17:33.
Belgiske Thomas Detry leder turneringen på -12 totalt.
For Ventura er uken i Phoenix svært viktig med tanke på sikre seg plass i neste ukes Genesis Invitational.
Les hva som må til for at det skal skjer her:
Relatert
Reklame
Reklame