Måtte trekke seg etter absurd hendelse: – Jeg er irritert, men må le samtidig
Publisert 08/02/2024 klokken 19:19 GMT+1
Den amerikanske golfstjernen blir ikke å se i WM Phoenix Open. Årsaken bak er noe bisarr.
Tar av etter ellevill hole-in-one: – Oi, oi, oi!
Video credit: Eurosport
Lucas Glover, som sjokkerte alle da han vant både Wyndham Championship og St. Jude Championship i løpet av to uker i fjor, har dummet seg ut.
Virkelig dummet seg ut.
Den 44 år gamle amerikaneren skulle etter planen spille WM Phoenix Open, men måtte trekke seg fra turneringen.
Årsaken var at han ikke stod klar på utslagsstedet da han skulle slå ut på sin åpningsrunde.
– Jeg leste feil på tekstmeldingene der utslagstiden min stod, forteller Glover til Golf Channel.
– Jeg er irritert, men må le av meg selv samtidig, fortsetter han.
Glover, som aldri før har gjort den samme tabben på PGA-nivå, skulle etter planen slå ut klokken 08:26 lokal tid.
Amerikaneren ble ringt opp av en dommer som ga beskjed om at det var ett minutt til det var hans tur til å slå ut. Problemet var at Glover fremdeles var på hotellrommet sitt.
Dermed var det ingen annen utvei enn å trekke seg for US Open-vinneren fra 2009.
Plassen gikk istedenfor til Ryo Hisatsune, som på sin side helt sikkert er fornøyd med at Glover ikke møtte opp på TPC Scottsdale til rett tid.
Nå som Glover ikke kan spille WM Phoenix Open, kan han mimre tilbake til en spinnvill hole-in-one fra desember i fjor istedenfor. Se amerikanerens vanvittige slag fra Hero World Challenge i toppen av saken.
Relatert
Reklame
Reklame