Treg Ventura-åpning – Reitan med solid runde

Kristoffer Ventura har fått en treg åpning på denne ukens Valero Texas Open, mens landsmann Kristoffer Reitan åpnet sterkere.

Spinnvilt slag: Leverer sin første hole-in-one på PGA-touren

Video credit: Eurosport

De to norske gutta er begge en del av PGA-feltet i Texas inneværende uke. Grunnet uvær ble åpningsrunden utsatt og de norske gutta måtte vente halvannen time ekstra med å slå ut på sine runder. Ventura gikk ut først og fikk en varierende start på ukens turnering.
Nordmannen gikk de første ni hullene på par etter fire birdies, én bogey og én blytung trippelbogey. Inn på de siste ni gikk han av med åtte par og én bogey, som betyr at han står på +1 etter dag én i Texas. Ventura blir nødt til å løfte seg fredag for å klare cuten.
– Jeg føler litt med Ventura akkurat nå. Det er ikke mye som flyter. Det er tungt, rett og slett, sier HBO Max-kommentator Henrik Bjørnstad.
Reitan på sin side slo ut 21:12 norsk tid torsdag og fikk en meget god start. Med par på de første fem hullene, fulgte Reitan opp med tre strake birdies. Med bogey på dagens niende hull sto han ved -2 ved runding.
Med én bogey og én birdie på de siste ni blir han stående på -2 før andrerunden fredag. Lederen Mark Hubbard står på -7. På fredagens andrerunde slår Reitan ut først 14:42, mens Ventura går ut i en sen gruppe 21:18.
Se denne fra torsdagens runde! Saken fortsetter under videoen.
picture

Se her: Elegant Ventura-birdie

Video credit: Eurosport

Viktor Hovland har valgt trening framfor turnering denne uken og blir å se i ikoniske The Masters - sammen med Reitan - neste uke.
Gjør som 3 millioner brukere på appen
Hold deg oppdatert på siste nytt, resultater og livesport
Last ned
Del denne artikkelen
Reklame
Reklame