Kristoffer Reitan leverte karrierebeste på PGA-touren i Texas Valero Open: – Gryende Masters-form

Eurosport på Google

Kristoffer Reitan noterte seg for sin første topp ti-plasseringer på PGA-touren.

Reitan-show i Texas: Leverte tredje birdie for dagen

Video credit: Eurosport

  • Følg Viktor Hovland og Kristoffer Reitan i Masters gjennom hele uka på Eurosport.no!
Med en avsluttende runde på 70 slag, to under par, endte Reitan på -11 totalt i Valero Texas Open. Det holdt til en 10. plass totalt, 27-åringens beste resultat på PGA-touren så langt.
– En strålende avslutning på en strålende turnering. Masters-formen er gryende, sa HBO Max-kommentator Henrik Bjørnstad da Reitan var ferdigspilt.
Det ble en lang dag for Reitan og co på TPC San Antonio søndag. I tillegg til finalerunden måtte de spille ferdig den tredje runden, da uvær gjorde at lørdagen ble avblåst tidlig.
I tøffe forhold leverte Reitan en strålende avslutning på tredjerunden med tre birdies på de siste fem hullene. Like etter bar det ut på den fjerde og siste runden, som totalt inneholdt tre birdies og en bogey.
10. plassen betyr at Reitan rykker opp fra 110. til 91. plass i FedEx-cupen, godt innenfor de 100 som får fornyet PGA-kort ved sesongslutt.
Årets beste PGA-prestasjon kom også på et perfekt tidspunkt for Oslo-gutten, som denne uken skal debutere i storturneringen The Masters.
Sett denne fra fredagens runde? Saken fortsetter under videoen.
picture

Reitan-show i Texas: Leverte tredje birdie for dagen

Video credit: Eurosport


Gjør som 2 millioner brukere på appen
Hold deg oppdatert på siste nytt, resultater og livesport
Last ned
Del denne artikkelen
Reklame
Reklame