Eurosport
Glimt har lagt inn bud på Odd-keeper
Av
Publisert 06/03/2020 klokken 22:14 GMT+1
Bodø/Glimt fortsetter å se etter en erstatter for Ricardo Friedrich. Nå har de lagt inn to bud på Egil Selvik fra Odd.
Eurosport
Foto: Eurosport
– Bodø/Glimt har lagt inn to bud for å få kjøpe Egil (Selvik) fra Odd.
Det bekrefter agent Imad El Hammichi til Stavanger Aftenblad.
De helgule fra Bodø har kikket på flere burvoktere denne vinteren, deriblant den aserbadjanske landslagskeeperen Emil Balayev, uten å ha truffet gullfuglen.
Nå kan de altså ha landet på Odds andrekeeper, Egil Selvik.
22-åringen stod 20 kamper for Odd 2 i 2019, men har fått lite spilletid på førstelaget til telemarkingene. Sisteskansen, som opprinnelig er fra Sandnes, har erfaring fra OBOS-ligaen etter spill i både Sandnes Ulf og Øygarden (tidligere Nest-Sotra).
Selvik strålte tidvis i OBOS-ligaen, og ble sett på som en av de beste keeperne i 1. divisjon under oppholdet i Øygarden.
– Jeg har lyst til å spille eliteserie, og når en toppklubb som Bodø/Glimt vil tilby kontrakt, er det et bevis på at jeg har kvalitetene som skal til, fortsetter Selvik til Stavanger Aftenblad.
Hør hva ekspertene sier om årets Fantasy-sesong:
Relatert
Reklame
Reklame