Tidligere Eliteserie-profil Mounir Hamoud (39) er død

39-åringen døde av hjertestans mandag. Det skriver Strømsgodset i en pressemelding.

Mounir Hamoud

Foto: NTB

«Det er med stor sorg Strømsgodset har mottatt budskapet om at Mounir Hamoud har gått bort i en alder av 39 år.
Han døde brått i dag tidlig av hjertestans», skriver Godset i pressemeldingen.
– Dette er et brutalt og sjokkerende budskap å få – det berører oss alle i Strømsgodset, det berører Drammen og hele fotballfamilien. Våre tanker går først og fremst til Mounirs familie og etterlatte i en svært vanskelig situasjon. De har mistet en pappa, ektemann, bror, sønn og kjært familiemedlem, skriver daglig leder i Strømsgodset, Magne Jordan Nilsen, til godset.no.
Den tidligere backen la opp som fotballspiller tilbake i 2020. Han startet karrieren i Lyn, før han spilte seks år i Bodø/Glimt. I 2012 signerte han for Strømsgodset og ble der resten av karrieren.
Mandag skulle han starte i jobben som ny toppspillerutvikler i Strømsgodset, men gikk altså bort samme morgen.
Hamoud har de siste fire årene vært kretsansvarlig for spillerutvikling i NFF Buskerud.
– Våre tanker går først og fremst til Mounirs ektefelle Monika, deres fem barn og nærmeste familie. Det er så uvirkelig å ta inn over seg at en frisk og flott kollega på 39 år har blitt revet bort fra oss så brått. Mounir var svært godt likt av alle, og han var opptatt av at fotballen skulle være inkluderende for alle uansett bakgrunn. Vi var flere som var sammen med Mounir i helgen, og dette er et sjokk som rammer hele fotballfamilien. Vi er i sorg. Mounir vil bli dypt savnet, sier Øivind Nilsen, daglig leder i NFF Buskerud, i en uttalse på fotball.no.
39-åringen etterlater seg kone og fem barn, ifølge Drammens Tidende.
Gjør som 3 millioner brukere på appen
Hold deg oppdatert på siste nytt, resultater og livesport
Last ned
Del denne artikkelen
Reklame
Reklame