Eurosport
Rosenborgs skadekrise fortsetter
Av
Publisert 03/08/2018 klokken 14:21 GMT+2
Både Vegard Eggen Hedenstad og Pål André Helland er ute med skader og spiller ikke lørdag mot Ranheim.
Eurosport
Foto: Eurosport
TRONDHEIM/OSLO (Eurosport.no):
Dermed må RBK klare seg uten to av sine mest sentrale spillere til kampen mot naboklubben.
Det bekrefter hovedtrener Rini Coolen overfor Eurosport.no fredag.
– Hedenstad kjenner på en liten sak og det er ikke vits å ta noen sjanser med ham så mange kamper som vi skal spille fremover, og vi har en god erstatter tilgjengelig i Dahl Reitan, sier Coolen.
Erlend Dahl Reitan har startet to kamper i Eliteserien denne sesongen og kommet inn fra benken i fire.
Pål André Helland ble tatt av banen i onsdagens returoppgjør mot Celtic i Champions League-kvalifiseringen og vil ikke være klar for spill igjen før om en stund.
Etter kampen var han selv svært fortvilet.
– Du får nok ikke se meg før i oktober, tipper jeg, sa en tydelig oppgitt Helland til Eurosport.no onsdag.
Coolen benekter at skaden er så alvorlig som hovedpersonen selv antydet.
– Pål blir ikke klar, men skaden holder ham nok ute bare et par kamper til, sier han.
Trolig kommer Jonathan Levi inn og tar Hellands rolle på kanten. Dermed gir laget seg selv i stor grad for Coolen. Har har fra før en svært skadeutsatt tropp og må ta juniorer inn for å fylle kamptroppen mot Ranheim. Mikael Johnsen er kalt opp i a-troppen for første gang.
Relatert
Reklame
Reklame