Budkov Kjær med kruttsterk seier – kan bli helnorsk finale

Eurosport på Google

Det 18 år gamle stortalentet tok seg komfortabelt videre mot tøff motstand. Nå er han stadig nærmere en finale i Glasgow.

– Vil ikke si det er mindre turneringer

Video credit: Eurosport

  • Følg samtlige Grand Slams på Max!
Nicolai Budkov Kjær møtte kanadiske Liam Draxl i kvartfinalen i Challenger-turneringen i Glasgow.
Draxl var seedet som nummer fire i turneringen, men likevel var det nordmannen som trakk det lengste strået.
Budkov Kjær tok det første settet med 6-3, men Draxl slo knallhardt tilbake med knusende 6-1 i andre.
Dermed måtte det et tredje og avgjørende sett til, der det aldri var tvil om hvem som skulle gå seirende ut.
Nordmannen var overlegen fra start til slutt, og han sikret seg semifinalebilletten med 6-1.
Der møter Budkov Kjær tyske Max Hans Rehberg. Dersom det norske stortalentet tar seg videre til en finale, kan det være duket for et helnorsk oppgjør.
I den andre semifinalen spiller nemlig Viktor Durasovic, som slo franske Matteo Martineau i sin kvartfinale fredag.
Det er ikke lenge siden Budkov Kjær og Durasovic stod på hver sin side av nettet i en Challenger-turnering. Forrige uke møttes de to profilene hverandre i åttedelsfinalen i Bahrain. Der var det eldstemann Durasovic som var sterkest.
Sett denne?
picture

Enormt hopp på rankingen: – Kan bli veldig gøy

Video credit: Eurosport


Gjør som 2 millioner brukere på appen
Hold deg oppdatert på siste nytt, resultater og livesport
Last ned
Del denne artikkelen
Reklame
Reklame