Skulle aldri spilt – endte opp med nesten fem millioner kroner

Den tyske kjempeoverraskelsen er lettere sjokkert over egen pengepremie.

Lys v Swiatek - Australian Open highlights

Video credit: Eurosport

Eva Lys ble årets store overraskelse på kvinnesiden i Australian Open.
Hun røk egentlig ut i den tredje kvalifiseringsrunden, men kom inn i hovedtablået etter at Anna Kalinskaya trakk seg grunnet sykdom.
Deretter gikk det bare én vei. Den tyske 23-åringen tok seg hele veien til den fjerde runden, der det til slutt sa stopp mot verdenstoer Iga Swiatek.
En plass i fjerde runde var uansett langt over forventning – og langt mer lukrativt enn hva Lys kunne forestilt seg på forhånd.
Tyskeren tok med seg småpene 420 000 dollar, som tilsvarer nærmere 4,8 millioner norske kroner.
– Jeg har aldri gått så langt i en turnering. Det er helt sykt. Det er et tall jeg aldri før har hørt i livet mitt engang, sa en lettere sjokkert Lys da Australian Opens reporter avslørte summen til henne.
Se 23-åringens reaksjon her:

Tidligere i turneringen avbestilte Lys flybilletten hjem i håp om å få en plass som «lucky loser», noe hun åpenbart ikke angrer på nå.
Tyskeren tok virkelig vare på muligheten hun fikk. 23-åringen slo ut Aussie Kimberley Birrell, Varvara Gracheva og Jacqueline Cristian på sin vei til fjerde runde.
Eva Lys er for øyeblikket rangert som nummer 128 i verden, men vil gjøre et stort byks når Australian Open er ferdigspilt. Hun har fortsatt til gode å gå til topps i en WTA-turnering.
Australian Open økte premiepotten ytterligere før årets utgave. Den som står igjen som vinner til slutt i singleklassen vil få rundt 40 millioner kroner.


Gjør som 3 millioner brukere på appen
Hold deg oppdatert på siste nytt, resultater og livesport
Last ned
Del denne artikkelen
Reklame
Reklame