Djokovic får «walkover» – stortalent trekker seg
Oppdatert 25/01/2026 klokken 11:26 GMT+1
Novak Djokovic får én ekstra dag med hvile før sin kvartfinale i Australian Open. Jakub Mensik trekker seg før fjerderundeduellen.
Marin Cilic - Casper Ruud - Australian Open høydepunkter
Video credit: Eurosport
- Se Casper Ruud mot Ben Shelton i fjerde runde på HBO Max og REX fra tidligst 11.00 mandag morgen!
20-åringen fra Tsjekkia må trekke seg med skade før kampen mot serberen - som etter planen skulle bli spilt som den siste av fjerderundekampene mandag kveld lokal tid i Melbourne.
Mensik skriver på Instagram at han ikke er i stand til å fortsette å spille, ettersom han sliter med en skade i mageregionen.
– Dette er vanskelig å skrive. Etter å ha gjort alt vi kunne for å fortsette, må jeg trekke meg fra Australian Open på grunn av en skade i magemuskulaturen som har forverret seg gjennom de siste kampene. Etter lange samtaler med teamet mitt og legene har vi besluttet å ikke gå på banen i morgen, skriver han.
– Takk til teamet mitt for å være med meg hvert eneste steg, og til alle som har sendt meldinger og heiet – det betyr mer enn dere aner.
I kvartfinalen venter vinneren av Lorenzo Musetti og Taylor Fritz for den serbiske tennisstjernen. Casper Ruud skal selv i aksjon i fjerde runde mandag. På motsatt banehalvdel står Ben Shelton - kampen er ventet å starte opp tidligst 11.00 norsk tid.
Reklame
Reklame