Ulrikke Eikeri ute av Australian Open: – Grunn til å være skuffet

Ulrikke Eikeri og Makoto Ninomiya er ute av double-turneringen i Australian Open.

Andrerunde-exit for Eikeri – slik var kampen

Video credit: Eurosport

  • Følg Australian Open på Max, Eurosport.no og Eurosport Norge!
Eikeri og makker Ninomiya taptei strake sett for den australske duoen Olivia Gadecki og Kimberly Birrell.
De to hjemmespillerne vant i strake sett, 6-3, 7-5, og dermed går resten av årets Australian Open uten norske spillere.
– Det er vanskelig i double og små marginer. Man må være best når det gjelder, sier Max' tennisekspert Dorthea Faa-Hviding.
– Men etter at de slo ut et seedet år i forrige runde så har både vi og Ulrikke litt grunn til å være skuffet, men sånn er double. Samtidig så ønsker jeg at hun finner en fast doublepartner. Det er viktig.
Eikeri og Ninomiya åpnet bedre i andre sett og ledet 5–3, men så tok den australske duoen over, og tok de neste fire gamene.
Dette er fjerde gang Eikeri spiller double i Australian Open. De to siste årene har det endt med førsterundetap. I 2022 tok hun seg helt til en tredje runde. I år ble det altså exit i andrerunde.
I starten av november vant Eikeri og Ninomiya en WTA-turnering i Hongkong.
Gjør som 3 millioner brukere på appen
Hold deg oppdatert på siste nytt, resultater og livesport
Last ned
Del denne artikkelen
Reklame
Reklame