Uno-X-rytter nær sensasjon – slått på målstreken

Eurosport på Google

Uno-X-rytter Maria Giulia Confalonieri spurtet om seieren i den fjerde etappen av Simac Ladies Tour.

Se Confalonieri spurte til tredjeplass

Video credit: Eurosport

  • Følg Uno-X-gutta i Il Lombardia på Max på lørdag!
Confalonieri kom seg med i et brudd sammen med 13 andre syklister da den fjerde etappen i Simac Ladies Tour ble avviklet i Nederland.
Opprinnelig var det Teniel Campbell fra Liv-AlUla-Jayco som sju mil fra mål stakk fra hovedfeltet. Hun fikk raskt med seg Julia Borgström fra AG Insurance-Soudal.
Da det var knapt fem mil igjen av den 118 kilometer lange etappen, kom tolv andre ryttere opp til utbryterne. Blant disse var Confalonieri.

Spurtet om seieren

Denne gruppen holdt seg samlet resten av etappen og hadde på det meste et to minutters forsprang ned til hovedfeltet.
Den avstanden krympet da SD Worx-Protime prøvde å kjøre inn forespranget, men de kom aldri nærmere enn at de var drøyt 30 sekunder bak.
Inn mot mål prøvde Confalonieri å posisjonere seg for etappeseier, men italieneren nådde ikke helt opp og ble til slutt nummer tre.

Trodde ikke hun kunne vinne

Barbara Guarischi fra nevnte SD Worx-Protime vant etappen foran Ally Wollaston fra AG Insurance - Soudal Team.
– Jeg trodde ikke jeg kunne vinne ritt lenger, så jeg er veldig glad nå. Da vi havnet i brudd, fikk vi sjansen og selv om jeg ikke er vant til å spurte om seieren lenger, vet jeg at jeg er rask. Jeg prøvde å holde hodet kaldt og heldigvis gikk det bra, sa Guarischi like etter målgang.
Tyske Franziska Koch fra Team dsm-firmenich PostNL leder sammenlagt etter fire etapper. Maria Giulia Confalonieri er beste Uno-X-rytter på en 27. plass.
Simac Ladies Tour fortsetter gjennom hele helgen med den femte etappen på lørdag og den sjette etappen på søndag. Begge etappene kan du se på Max.
Gjør som 2 millioner brukere på appen
Hold deg oppdatert på siste nytt, resultater og livesport
Last ned
Del denne artikkelen
Reklame
Reklame