Sykkel-VM tilbake på Warner Bros. Discoverys plattformer

Hele mesterskapet legges til en allerede heftig sykkelpakke hos Max og Eurosport.

Hushovds klare Tour de France-mål: – Da er jeg fornøyd

Video credit: Eurosport

  • Tour de France begynner lørdag 5. juli. Se alt på Max!
Sykkel-VM 2025 vender tilbake til Eurosport og legges også til den allerede prestisjefylte listen over sykkelrettigheter på Max i Norge. Med over 2500 timer direktesendt action fra sykkelsportens høyeste nivå, som Giro d’Italia, Tour de France og La Vuelta España, fortsetter Max og Eurosport sin brede sykkeldekning.
Se fullstendig oversikt over alle rittene og VM-programmet nederst i saken!
Sykkelsesongen er i full gang, og nylig ble Giro d’Italia avgjort, med briten Simon Yates som sammenlagtvinner for 2025. Verdenseliten går inn i et hektisk program, med blant annet Tour of Switzerland først ut. Allerede i sommer venter noen av verdens mest prestisjefylte ritt som Tour de France og La Vuelta a España. 
For å krydre sykkelporteføljen ytterligere, er det nå klart at Max og Eurosport fortsetter sin satsing på sykkelsendinger i Norge når sykkel-VM 2025 legges til den allerede brede sykkeldekningen. Dermed vil norske seere kunne følge rytterne fra Uno-X gjennom årets viktigste ritt og mesterskap. 
– Aldri har norsk sykkelsport vært så konkurransedyktig på så mange fronter. Både i aldersbestemte klasser og på seniornivå, for både kvinner og menn, er det norske ryttere på høyt nivå. Det har de vist fra starten av 2025 og gjennom de første månedene av sesongen. Det kommer de også til å vise i VM i år, sier Max-kommentator Theis Magelssen. 
picture

Kristoff-erstatterens leie uvane: – Det håper jeg å unngå

Video credit: Eurosport

For første gang arrangeres sykkel-VM i Afrika, og det er hovedstaden i Rwanda, Kigali, som er vertskap. Mesterskapet pågår fra 21. til 28. september, og hele den 98. utgaven av VM kan du se på Max og Eurosport. 
– Det føles veldig gøy å krydre vår allerede sterke sykkelportefølje med sykkel-VM, og på den måten kunne tilby våre dedikerte sykkelfans enda et prestisjefylt mesterskap, sier Hanif Hoseini, sportsdirektør for Warner Bros. Discovery. 
For dem som ikke kan få nok av sykling, sender Max også alt fra UCI MTB World Series. 
Sykkelsesongen 2025 på Max: 
22. juni: Copenhagen Sprint  
5.-27. juli: Tour de France  
6.-13. juli: Giro d’Italia Women  
26. juli-3. august: Tour de France Femmes  
28. juli-3. august: UCI BMX Racing World Championships  
2. august: Donostia San Sebastian Klasikoa  
4. august: Tour de Pologne  
17. august: ADAC Cyclassicos  
20. august: Renewi Tour  
23. august –14. september: La Vuelta a España  
31. august: Bretagne Classic  
12. september: Grand Prix Cycliste de Québec  
14. september: Cycliste de Montréal  
21.-28. september: UCI Road World Championships  
11. oktober: Il Lombardia  
14. oktober: Gree-Tour of Guangxi 
Sykkel-VM: 
20. september 
Tempo, trening
21. september 
Tempo, kvinner og menn
22. september 
Tempo, U-23, kvinner og menn
23. september 
Tempo, junior, kvinner og menn
24. september 
Trening, landevei (kun Kigali Local Curcuit)
Tempo, Mixed stafett
25. september 
UCI Congress 
Landevei, U-23 kvinner
26. september 
Landevei, junior, menn
Landevei, U-23, menn
27. september 
Landevei, junior, kvinner
Landevei, kvinner
28. september 
Landevei, menn
Gjør som 3 millioner brukere på appen
Hold deg oppdatert på siste nytt, resultater og livesport
Last ned
Del denne artikkelen
Reklame
Reklame