Medier: Sykkelverdensmester siktet for drap på kona

Eurosport på Google

Den tidligere verdensmesteren i temposykling Rohan Dennis, skal være siktet for drap på sin kone etter en bilulykke lørdag kveld.

Rohan Dennis.

Foto: Getty Images

Rohan Dennis sin kone, Melissa Dennis Hoskins, skal ha syklet da hun ble påkjørt av sin mann.
Det melder flere medier, der iblant 7News.
ABC News skriver at 32-åringen ble påkjørt i forstaden Medindie i Adelaide rundt klokken 20 lokal tid lørdag.
– Vi har aldri sett noe slikt i denne gaten. Det var virkelig forferdelig å være vitne til, sier nabo Ayaz Aslam til ABC News.

Fraktet til sykehus

Den australske avisen skriver videre at politiet i Sør-Australia bekrefter at Melissa Dennis ble fraktet til sykehuset, men livet stod ikke til å redde. Hun døde på sykehuset over natten.
Ifølge Daily Mail har politiet også bekreftet at Dennis er siktet etter hendelsen. 33-åringen har blitt løslatt mot kausjon. Han må møte i retten i mars, skriver flere medier.
CPA Women, en forening for kvinnelige syklister, skriver på X/Twitter at de er sjokkert over hendelsen.
– Vi sender våre tanker til de som elsker henne, og begynner med barna hennes.
Paret fikk to barn sammen.

Var selv proffsyklist

Dennis, som avsluttet karrieren nylig, har blitt verdensmester to ganger i temposykling (2018 og 2019). Han har også vunnet etapper i Giro d'Italia og Vuelta a España.
Den tidligere verdensmesteren har de siste årene syklet for Jumbo-Visma.
Søndag ettermiddag kommenterte sykkellaget dødsfallet.
– Vi ønsker å kondolere til hennes familie, venner og bekjente. Vi ønsker dem all styrke i møte med dette store tapet, skriver laget på X.
Hoskins var selv proffsyklist. Hun står med ett VM-gull i karrieren. Det kom i lagsprint under VM i banesykling i 2015. Da ble det samtidig satt verdensrekord.
Hun har deltatt i OL to ganger.
(©NTB/Discovery)
Gjør som 2 millioner brukere på appen
Hold deg oppdatert på siste nytt, resultater og livesport
Last ned
Del denne artikkelen
Reklame
Reklame