Mads Pedersen satte dansk rekord i Giro d'Italia

Eurosport på Google

Mads Pedersen herjer i Giro d’Italia og spurtet først over målstreken for fjerde gang på 13 etapper.

Knuser konkurrentene og spurter inn sin fjerde etappeseier

Video credit: Eurosport

  • Skaff deg tilgang til Max for å se alt fra Giro d'Italia!
Det har ingen danske gjort før ham.
Den 180 kilometer lange kuperte etappen i Giro d'Italia endte i en ren spurtduell mellom Trek-rytter Pedersen og Vismas Wout van Aert.
Den spurten ble lang og seig, men Pedersen holdt sin belgiske rival bak seg hele veien.
Se den lange spurten i videovinduet øverst!
– Han slutter aldri å imponere. Mads Pedersens fjerde etappeseier i Giro d'Italia! Han er så brutal når han lukter en målstrek i årets Giro, utbrøt Max-kommentator Theis Magelssen.
– Han er en av de få rytterne i verden som har evnen til å holde en spurt så sinnsykt lenge, og det gjør han igjen, kommenterte Max-ekspert Lars Saugstad.
  • Se Pedersen spurte inn til seier også på den første etappen i årets Giro d'Italia:
picture

Dansk dynamitt i Giro-åpningen – se spurten her

Video credit: Eurosport

Med seier på den 13. etappen ble 29-åringen den første dansken til å vinne fire etapper i én og samme Grand Tour.
Giro d'Italia er sammen med Tour de France og Vuelta a España de tre store etapperittene som betegnes som Grand Tour-ritt.
Pedersen vant også 1., 3. og 5. etappe og holder for øyeblikket Giroens lilla poengtrøye.
UAE-rytter Isaac del Toro leder Giroen sammenlagt.
  • Se alt fra Giro d'Italia på Max!

Gjør som 2 millioner brukere på appen
Hold deg oppdatert på siste nytt, resultater og livesport
Last ned
Del denne artikkelen
Reklame
Reklame