Felix Ørn-Kristoff er klar for Uno-X
Oppdatert 15/09/2026 klokken 15:52 GMT+2
Lillebroren til den tidligere sykkelstjernen Alexander Kristoff blir en del av norsk-danske Uno-X.
SE BILDENE: Her sikrer Halland Johannessen seieren
Video credit: Eurosport
- Se sykkel-VM på HBO Max fra 20. - 28. september!
Det 20 år gamle stortalentet har signert en avtale med Uno-X ut 2028-sesongen og kommer fra Lotto-Intermarché som han i utgangspunktet hadde kontrakt med ut 2027-sesongen.
- Uno-X er et lag jeg har ønsket å være en del av ganske lenge, så da muligheten dukket opp, måtte jeg gripe den, sier Ørn-Kristoff til lagets nettside.
- Alle jeg har snakket med, beskriver Uno-X som et utrolig godt lag når det gjelder prestasjoner, utvikling og lagfølelse. At det er et skandinavisk lag, er selvfølgelig et stort pluss – nesten like stort som å ha Faxe Kondi som sponsor», sier han.
Uno-X avslørte nysigneringen kort tid etter at de publiserte dette hintet på Instagram:
Ørn-Kristoff har allerede vunnet EM i landevei for juniorer, stått på pallen i junior-VM og i sin første U23-sesong vant han Tour de Brtagne sammenlagt.
Nå blir Alexander Kristoffs lillebror en del av Uno-X som for første gang i historien sikret etappeseier i alle de tre Grand Tour-rittene i en og samme sesong.
- Han er en potensiell fremtidig klassikerstjerne. Han har kjørestyrke og bra eksplosivitet. Jeg tror Uno-X vil være en perfekt plattform for å utvikle et så ungt og lovende talent, sier HBO Max-kommentator Theis Magelssen om signeringen.
I sin første sesong som fullverdig World Tour-lag har Uno-X briljert på den største scenen og tatt totalt fire etappeseiere.
Fredrik Dversnes Lavik i Giro d'Italia, Søren Wærenskjold i Tour de France og Andreas Leknessund og Tobias Halland Johannessen med en hver i La Vuelta.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2026/09/13/image-31237b68-40f9-4a8c-b7ab-23cc8228eb6f-85-2560-1440.jpeg)
Halland Johannessen etter seieren: – Kan ikke tro det
Video credit: Eurosport
Relatert
Reklame
Reklame