Eiking bekreftet klar for nytt lag
Oppdatert 14/12/2024 klokken 20:49 GMT+1
Odd Christian Eiking forlater Uno-X.
Odd Christian Eiking.
Foto: Getty Images
- Se OL-kavalkaden «Gull, svette og tårer» med Solfrid Koanda, Stine Oftedal Dahmke og Line Flem Høst på Max og TVNorge fra 16. desember!
Saken oppdateres!
Tidligere i høst ble det klart at Uno-X ikke kom til å tilby Odd-Christian Eiking en ny kontrakt.
Nå er det bekreftet at han signerer for det nederlandske laget Tietema Unibet Rockets. Laget holder til på samme nivå som Uno-X Mobility.
Det blir Eikings fjerde lag på fem sesonger. Han gikk fra Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux til EF Education - EasyPost i 2022. Der var han i to sesonger før han fikk en mulighet i Uno-X i 2024.
Eiking står med tre proffseiere i karrieren. I 2017 vant han det franske éndagsrittet Loops of the Alder - Chateaulin. Året etter vant han den tredje etappen i Tour de Wallonie. Hans siste seier kom i 2019 da han gikk til topps på den tredje etappen i Artic Race of Norway.
Relatert
Reklame
Reklame