Johannes Thingnes Bø satte ny VM-rekord: – Det er sykt

Eurosport på Google

Ingen kunne gjøre noe med Johannes Thingnes Bø på VM-jaktstarten søndag.

Thingnes Bø.

Foto: NTB

LENZERHEIDE/OSLO (Max):
Den norske skiskytterstjernen tok gull på VM-sprinten lørdag og fulgte opp med det samme på søndagens jaktstart. Dermed er han oppe i totalt 22 VM-gull i karrieren.
Nordmannen slo nok en rekord da han gikk forbi både Martin Fourcade og Ole Einar Bjørndalen som utøveren med flest individuelle gull. Thingnes Bø troner nå øverst med tolv.
picture

Thingnes Bø med nok et VM-gull.

Foto: NTB

Thingnes Bø ble truet av Campbell Wright mellom tredje og fjerde skyting søndag, men amerikaneren greide ikke å holde tempoet til Thingnes Bø. I mål sikret Wright sitt andre sølv på to dager.
– Jeg hørte at amerikaneren kom på slutten, men jeg visste at hvis jeg «pushet» meg hardt ville jeg forsvare de sekundene jeg hadde ned. Det er en utrolig følelse, sier Thingnes Bø til Max' reporter i Lenzerheide.
– Det er sykt. Det er så utfordrende å nå det. De siste mesterskapene har vært uvirkelig bra, så det er en herlig følelse, sier Thingnes Bø.
Sturla Holm Lægreid startet som nummer ni og klatret oppover resultatlisten etter å ha levert feilfritt på standplass. Nordmannen var med i kampen om bronsen, men måtte se seg slått i sporet av franske Éric Perrot på sisterunden.
Samtlige seks norske løpere startet innenfor topp ti på søndagens jaktstart. Både Thingnes Bø og hans bror, Tarjei, har varslet at de er inne i sin siste sesong som skiskyttere, og årets VM er dermed deres siste mesterskap i karrieren.
(©NTB/Max)
Gjør som 2 millioner brukere på appen
Hold deg oppdatert på siste nytt, resultater og livesport
Last ned
Del denne artikkelen
Reklame
Reklame