Northug gjør Beitostølen-comeback: – Kroppen har fungert bra den siste tiden

Petter Northug stiller i den nasjonale langrennsåpningen på Beitostølen i november.

Petter Northug.

Foto: NTB

  • Følg Laver Cup på Max og Eurosport 1 gjennom hele helgen!
Det bekrefter den tidligere skikongen til TV 2.
– Jeg gleder meg til å få startnummer på brystet igjen og til å gjøre Beitostølen-comeback. Det er noen år siden sist jeg gikk der, sier han til kanalen.
Det blir første gang siden 2018 at Northug deltar i den norske sesongåpningen i langrenn. Han skal etter planen gå klassisk sprint 22. november og 10 kilometer fri teknikk to dager senere.
Snart seks år er gått siden trønderen la opp som eliteløper. Northug har i 2024 trent godt, og i mars var han med på ta sølv i lagsprint for Strindheim i NM-comebacket.
38-åringen forklarer slik hvorfor han vil gå åpningsrenn på Beitostølen:
– Jeg har lyst til å gå enkelte løp i tradisjonelt langrenn gjennom sesongen. Kroppen har fungert bra den siste tiden, og jeg har hatt en mer fornuftig inngang til sesongen enn jeg hadde i fjor.
(©NTB)
Gjør som 3 millioner brukere på appen
Hold deg oppdatert på siste nytt, resultater og livesport
Last ned
Del denne artikkelen
Reklame
Reklame