Julie Myhre røk ut i verdenscupprologen i Granåsen - OL i Milano Cortina kan stå i fare

Eurosport på Google

Julie Myhre (29) maktet ikke å ta seg videre fra verdenscupprologen i Granåsen fredag. Det kan være dårlig nytt med tanke på OL-deltakelse på klassisk sprint.

Julie Myhre.

Foto: Getty Images

Langrennseliten er igjen samlet i Granåsen denne helgen, hvor svært viktige renn går av stabelen med tanke på OL-plasser. Samtlige renn i løpet av helgen står på OL-programmet: Både klassisk sprint, 20 kilometer med skibytte og 10 kilometer fristil er alle OL-øvelser.
Fredag er det duket for den klassiske sprintdistansen, hvor sprinter Myhre fikk det tøft i løypa i prologen. 29-åringen endte som nummer 35 og er ikke videre til kvartfinalen.
– Det er litt krise med tanke på et OL for Julie Myhre, sa NRKs kommentator Jann Post.
Ni av tolv norske kvinner gikk videre fra sprintprologen under verdenscupen i Granåsen fredag. I tillegg til Myhre, måtte også Hedda Bakkemo og Maiken Min Midtskogen se seg slått ut. Bakkemo fikk seg en pallplass under Beitostølen-helgen, men OL-plassen spøker også for henne nå.
Flere av de norske utøverne er avhengig av å levere sterke resultater i Granåsen, for å melde seg på i kampen om OL-plassene. I herreprologen har samtlige av de norske gutta tatt seg videre - tolv i tallet. Kvartfinalene starter opp 12.15 fredag.
picture

Jakter OL-plass: - Et stressmoment å gå skirenn

Video credit: Eurosport


Gjør som 2 millioner brukere på appen
Hold deg oppdatert på siste nytt, resultater og livesport
Last ned
Del denne artikkelen
Reklame
Reklame