NTB
Reistad snytt for gjev pris – Anna Kristensen kåret til EMs mest verdifulle spiller
Av
Publisert 15/12/2024 klokken 20:33 GMT+1
Henny Ella Reistad toppet et strålende EM med å bli toppscorer i finalen, men Esbjerg-stjernen fikk ikke prisen som mesterskapets mest verdifulle spiller.
Henny Reistad.
Foto: NTB
- Se OL-kavalkaden «Gull, svette og tårer» med Solfrid Koanda, Stine Oftedal Dahmke og Line Flem Høst på Max og TVNorge fra 16. desember!
Den gikk til Danmarks keeper Anna Kristensen, som mottok prisen etter søndagens finale.
Viaplay-ekspert Nora Mørk mente imidlertid at Reistad burde vunnet prisen.
– Jeg mener at det bare er én MVP i dette mesterskapet. Du så Henny i semifinalen. Du ser henne i dag. Hun er helt avgjørende for at Norge tar gull, sa Mørk.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2024/12/15/image-0bea79dd-f332-4b4c-9f8a-9d89e4db7367.jpeg)
Anna Kristensen.
Foto: NTB
Reistad har vært helt sentral på det norske gullaget. Tidligere søndag fikk 25-åringen plass på turneringens lag som eneste norske spiller.
I finalen mot Danmark fant Reistad veien til nettmaskene åtte ganger i Norges 31-23-seier.
Reistad, som tok over som kaptein etter at Stine Oftedal Dahmke avsluttet karrieren etter OL i sommer, ble kåret til MVP (mest verdifulle spiller) i 2022-EM. Hun ble også kåret til den beste spilleren i VM i fjor.
Reklame
Reklame