Hovland åpner opp om kjærlighetslivet: – Vil gjerne finne en dame fra Norge

Eurosport på Google

Viktor Hovland er ikke kjent for å være en person som deler mye fra eget privatliv, men i en opptreden i DP World Tour sin podcast «Life on Tour» åpner nordmannen nå blant annet opp om eget kjærlighetsliv.

Stort Hovland-intervju med Max: Motgangen, detaljene og veien videre

Video credit: Eurosport

  • Følg tredjerunden i Genesis Invitational fra 18.30 på Max lørdag!
Gjennom den drøye 45. minutter lange podkast-episoden får man se en litt annen side av nordmannen enn det man er vant til fra intervjuer før, under og i etterkant av turneringer.
Et tema som dukket opp i podcasten var hva som var status på nordmannens kjærlighetsliv.
– Det er ikke lett når du er så mye på reisefot. Jeg vil gjerne finne meg en dame fra Norge. Ikke at det er en forutsetning, men ideelt sett er det dét jeg ønsker, sier Hovland i «Life on Tour»-podcasten.
– Når jeg er der (Norge) kun rundt seks uker i året, så er det vanskelig å få det til å fungere.
Intervjuet ble gjort før denne helgens Genesis Invitational, hvor Hovland misset cuten i fredag. Les mer her!
Saken fortsetter under videoen.
picture

Bestemt Hovland: – Jeg skal snakke med folk

Video credit: Eurosport

Hovland forteller videre at kulturforskjellen i USA kontra Norge også har noe å si når det kommer til hans fremtidige valg av partner.
– Den amerikanske kulturen er litt annerledes. Det er også vanskeligere å kunne utrykke følelser på et språk som ikke er morsmålet. Så kulturmessig er det litt vanskelig.
Livet som profesjonell golfspillerer også tidkrevende. Det gjør det ikke noe enklere å finne kjærligheten.
– Som profesjonell golfspiller så får man jo kanskje spørsmålet: «Hvorfor tar du kontakt med meg?» Det er vanskelig å komme videre fra det stadiet og virkelig bli kjent med en annen person. Du må bruke mye tid sammen, men jeg har nødvendigvis ikke den tiden som kreves.
– Spesielt nå når jeg spiller så dårlig og må bruke hele dagen på rangen. Så det er vanskelig, men vi får se.
  • Følg Genesis Invitational på Max!
Saken fortsetter under videoen.
picture

Tar fullstendig av etter hole-in-one på publikumshullet: – Det er det villeste!

Video credit: Eurosport

Podcasten tar så en litt mer useriøs tone etter kjærlighetspraten.
– Jeg har tatt kontakt med noen av kameratene dine fra college, sier podcastvert George Harper Jr.
– Å virkelig? Prøvd å finne noe dritt om meg. Trodde du var en «classy» type, men der tok jeg feil, gliser Hovland med en tydelig ironisk tone.
– Jeg skal ikke nevne noe om en historie om tigerbalsam eller noe sånt.
– Åja, du fikk med deg den historien. Det er en historie som må bak betalingsmur, ler 27-åringen.
– Trenger helt klart en slurk med whiskey etter det, sier nordmannen før samtaletema skiftes igjen.
  • Følg Genesis Invitational på Max!
Selve podcasten avsluttes med et spørsmål fra Harper om hva som skal til for at Hovland er tilfreds og lykkelig etter golfkarrieren er over.
– At jeg har slått meg til ro med de avgjørelsene jeg har tatt, og forhåpentligvis om 20 års tid, ha en stor familie, svarer golfstjernen fra Norge.
Hovland misset cuten i denne uken signaturturneringen Genesis Invitational, men du kan følge resten av stjernene i helgespillet fra 18.30 på Max lørdag!
Fjorårets utgave av Genesis-turneringen endte med en delt 19. plass for en tidvis frustrert Hovland:
picture

Boblet over for Hovland: – Oi, såpass!

Video credit: Eurosport


Gjør som 2 millioner brukere på appen
Hold deg oppdatert på siste nytt, resultater og livesport
Last ned
Del denne artikkelen
Reklame
Reklame