Bitter poengdeling: – Håper vi får en sjanse til å rette opp resultatet

Viktor Hovland og Tommy Fleetwood opparbeidet seg en solid ledelse, men måtte til slutt nøye seg med poengdeling mot stjerneduoen Patrick Cantlay og Justin Thomas.

Viktor Hovland og Tommy Fleetwood

Foto: Getty Images

Saken oppdateres
Etter tap med Paul Casey som partner i åpningsrunden, så det langt bedre ut for nordmannen da han spilte med Tommy Fleetwood ved sin side fredag kveld.
Europeerne ledet et tidspunkt tre opp, men Patrick Cantlay og Justin Thomas storspilte mot slutten og sikret likevel et halvt poeng til USA.
– Jeg skulle gjerne ha sørget for litt flere poeng i dag, men jeg tror ikke det er mulig å ha det mer gøy enn jeg hadde det med Tommy i dag. Jeg håper vi får en sjanse til å rette opp resultatet i morgen, sa Hovland til Sky Sports etter dag én.
– Vi sa til hverandre på vei til siste green at vi har gitt alt. Det var en glede å være involvert i en så god kamp, sa partner Fleetwood.
Saken fortsetter under videoen.

– Godkjent debut

– Jeg synes Hovland har levert til godkjent i sin debut. Virket litt sliten mot slutten i dag, men så løfter han spillet på hull 17 og 18 og slår noen veldig fine slag, sier Discovery-ekspert Marius Thorp.
Dermed har Team USA en solid ledelse etter første dag av Ryder Cup.
– Får dessverre ikke maks ut av den siste matchen med Fleetwood og Hovland. De hadde muligheten til å stenge førda på hull 10 og 11, men i stedet henter USA det opp igjen. Nå blir det et fjell å klatre for Europa i morgen og søndag, sier Thorp.
Tidligere fredag USA 3-1. Det ble også stillingen fredag kveld etter to seire og to uavgjort fordel vertene.
Saken fortsetter under videoen.

Drama mot slutten

Etter å ha havnet under tidlig, snudde Hovland og Fleetwood kampen og tok en ledelse på tre poengs margin etter åtte spilte hull. Da kom USA tilbake.
Først reduserte Cantlay og Thomas, før Fleetwood misbrukte to gode muligheter til å øke ledelsen igjen.
Mot slutten ble det mer rotete spill av engelskmannen og Hovland, og da det gjensto to hull var det helt likt.
Der spilte Thomas seg til to gode muligheter til å innkassere seieren, men heldigvis med europeiske øyne maktet han ikke det.
Gjør som 3 millioner brukere på appen
Hold deg oppdatert på siste nytt, resultater og livesport
Last ned
Del denne artikkelen
Reklame
Reklame