Kristoffer Ventura med overraskende beskjed etter sesongavslutningen på PGA-touren: – Det blir ingen kvalifisering på meg
Oppdatert 24/11/2025 klokken 21:38 GMT+1
Kristoffer Ventura går glipp av siste mulighet til å sikre PGA-kortet for 2026-sesongen.
Kommer med overraskende beskjed: – Blir ikke noe kvalifisering på meg
Video credit: Eurosport
- Se alt fra PGA-touren på HBO Max!
Til tross for å ha avsluttet RSM Classic med karrierens beste runde på PGA-touren, var Kristoffer Ventura er godt stykke unna topp 100 og fornyet kontrakt på golfens øverste nivå.
Etter runden fikk han spørsmål fra HBO Max om hvilke tanker han nå gjorde seg før Q-school, turneringen som gir spillerne en siste mulighet til å sikre seg PGA-kortet for 2026.
– Nei, det blir ikke noe kvalifisering på meg, sa Ventura til HBO Max.
30-åringen har nemlig andre prioriteter i tiden som kommer.
– Nå skal jeg hjem og bli pappa, noe som blir utrolig spennende. Det blir busy fremover, fortsatte Ventura.
Se intervjuet øverst i saken!
Ventura drar tilbake til Norge tirsdag. Dermed får han ikke mulighet til å sikre seg ett av de fem siste PGA-kortene som deles ut i Q-school i midten av desember.
– Det var litt overraskende. Det er jo synd sett med norske golf-øyne, sier HBO Max-ekspert Henrik Bjørnstad.
Sett denne? Saken fortsetter under:
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/11/17/image-1f6c2c78-b3cf-4f70-874d-94bf1f44c430-85-2560-1440.png)
Reitan åpner opp: – Viser hvor fort ting kan skje i golf
Video credit: Eurosport
Selv om Ventura ikke beholder full kategori på PGA-touren, vil han likevel få flere muligheter på øverste nivå i 2026.
– Dette med hvor mange turneringer jeg får neste år, vet jeg ikke. Spillet mitt er bra nok, så jeg er ikke bekymret for 2026. Får jeg nok sjanser, kommer jeg til å løse det på en bra måte, sier Ventura.
– Jeg vil tippe at han vil få muligheten i 10-12 PGA-turneringer neste sesong, noe rundt der, sier Bjørnstad.
Ventura gikk søndagens finalerunde i RSM Classic ni under par, og selv om han endte utenfor topp 100 (115. plass), var det ingen sure miner å spore.
– Det var utrolig bra i dag. Det er selvfølgelig kjedelig å ikke være med i teten og gi meg selv en sjanse. Men jeg er veldig fornøyd med at jeg klarte å ende året på en veldig positiv måte, og gleder meg å ta litt ferie nå, sa Ventura.
Relatert
Reklame
Reklame