Kristoffer Ventura går glipp av viktig turnering i jakten på PGA-kortet: – Veldig synd

Kristoffer Ventura får ikke muligheten til å sanke nye, verdifulle poeng i jakten på PGA-kortet denne uken.

Klinker til med hole-in-one: – Herlig!

Video credit: Eurosport

  • Se åpningsrunden av Baycurrent Classic fra 03:00 natt til torsdag på HBO Max!
Denne uken er det duket for den tredje turneringen i PGA-tourens høstsesong, når Baycurrent Classic går av stabelen på Yokohama Country Club i Japan.
Slik er sendetidene denne uken:
  • Natt til torsdag: 03:00-07:00
  • Natt til fredag, lørdag og søndag: 05:00-09:00
Turneringen går dessverre uten Kristoffer Ventura. Nordmannen er nummer ni på reservelisten, og med kun timer igjen til turneringsstart er det usannsynlig at han hadde rukket åpningsrunden til tross for et sent sykdomsutbrudd eller lignende i feltet.
Dermed går 30-åringen glipp av en gyllen mulighet til å samle verdifulle FedEx-cup i jakten på en topp 100-plassering og fornyet PGA-kort ved sesongslutt.
– Det er veldig synd. Nå som det begynner å dra seg til, så hadde det selvfølgelig vært veldig gunstig å fått denne muligheten. I det scenarioet her vil man jo spille så mye som mulig, sier HBO Max-ekspert Marius Thorp.
– Går det an å se noe positivt i en uke med hvile på dette tidspunktet?
– Han slipper jo en veldig lang reise frem og tilbake og alt styret som følger med rundt det. I tillegg er feltet sterkere enn ellers i høstsesongen, med mange spillere som kan ta poeng fra de som ligger rundt Ventura.
Sett denne? Saken fortsetter under:
picture

Se bildene: Her er Ventura marginer unna hole-in-one

Video credit: Eurosport

Etter forrige ukes 21. plass i Sanderson Farms Championship avanserte Ventura fra 126. til 119. plass i FedEx-cupen. Opp til Matt Wallace, som for øyeblikket er nummer 100, skiller det 98 poeng.
– Den avstanden vil jo øke etter denne uken, men det er ikke skremmende tall. Får han en topplassering i neste turnering, så kan han være ajour, sier Thorp.
Etter denne ukens turnering i Japan gjenstår det fire turneringer i høstsesongen. Det er ventet at Ventura får plass i samtlige, og dermed venter fire «cupfinaler» for Oslo-gutten.
– Jeg håper han kan levere mer av det han gjorde i Sanderson Farms forrige uke. Det lange spillet virket å være tilbake for fullt, og det er et veldig godt utgangspunkt. Jeg er fortsatt sterk i troen, sier Thorp.
Dette er turneringene som gjenstår av PGA-tourens høstsesong:
  • 9-12 oktober: Baycurrent Classic (Yokohama, Japan)
  • 23-26 oktober: Bank of Utah Championship (Utah, USA)
  • 6-9 november: World Wide Technology Championship (Los Cabos, Mexico)
  • 13-16 november: Butterfield Bermuda Championship (Southampton, Bermuda)
  • 20-23 november: The RSM Classic (Georgia, USA)

Gjør som 3 millioner brukere på appen
Hold deg oppdatert på siste nytt, resultater og livesport
Last ned
Del denne artikkelen
Reklame
Reklame