NTB
Bolt mistet 135 millioner: – Sjokkert og lei seg
Av
Publisert 04/10/2024 klokken 14:15 GMT+2
Friidrettslegenden Usain Bolt ble svindlet for store pengesummer. – Han er rett og slett sjokkert og lei seg, sier advokaten.
Dette angrer Bolt på: – Ville elsket å ha gjort det
Video credit: Eurosport
- Hold deg oppdatert med Eurosport-appen. Last den ned i App Store og Google Play.
Det er i et intervju med avisen The Gleaner at Bolts advokat uttaler seg som bedragerisaken den tidligere sprintkongen har havnet i.
I fjor ble Bolt og en lang rekke andre klienter svindlet for store verdier de hadde stående på kontoer hos det jamaicanske investeringsselskapet Stocks and Securities Limited (SSL).
Nå er Bolt frustrert over at han ikke har fått noen oppdateringer rundt etterforskningen som ble igangsatt i etterkant. Den er blant andre amerikanske FBI koblet inn i.
fortsatt borte
– Vi har ikke fått det minste informasjon om resultatet av etterforskningen. Så vi vet ikke hvem som tok pengene eller hvem vi kan henvende oss til, for alt er nå hemmeligstemplet, sier advokat Linton Gordon.
Husker du denne?
/origin-imgresizer.eurosport.com/2024/08/10/4024931-81636268-2560-1440.jpg)
Historiske Ingebrigtsen etter gull-løpet: – Helt fantastisk
Video credit: Eurosport
Gordon henviser til at finansministeren på Jamaica, Nigel Clarke, tidligere har lovet en storstilt etterforskning i saken.
Gordon representerer verdensrekordholderen på 100 og 200 meter. Nå reagerer advokaten på Bolts vegne.
– Han er veldig frustrert og skuffet. Han er rett og slett sjokkert og lei seg over et land han har satt på kartet, og at han plasserte pengene sine i en institusjon i der, men nå har mistet dem eller ikke kan få dem tilbake, sier Gordon.
Pensjonssparing
Bolt har tidligere uttalt at pengene han hadde hos SSL, skulle sikre pensjonstilværelsen.
SSL opplyste i forrige uke at planene om å betale kundene tilbake går i riktig retning.
Gikk du glipp av denne?
/origin-imgresizer.eurosport.com/2024/08/10/4025104-81639728-2560-1440.jpg)
Ble overbevist: – I etterkant så angrer jeg på at jeg stilte opp
Video credit: Eurosport
(©NTB)
Relatert
Reklame
Reklame