Eurosport

Terminlisten er klar – Slik spilles Eliteserien 2020

Terminlisten er klar – Slik spilles Eliteserien 2020
Av Eurosport

19/12/2019 11:50Oppdatert 19/12/2019 12:51

I dag ble terminlisten sluppet for den neste sesongen av Eliteserien, og allerede i første serierunde får vi en skikkelig godbit.

Det er den tiden på året hvor supporterne kan begynne å planlegge neste sesongs reiser og kamper.

Allerede er det klart at mandagskampen kuttes fra terminlisten, og at det blir to oppgjør på lørdager og seks oppgjør på søndager.

  • Les mer om hvordan kampoppsettet er satt opp her !

I den første runden får to pressede trenere en utfordring når Rosenborg tar imot Brann. I den andre runden følges det opp med et tidlig Møre og Romsdals-derby når Molde får Kristiansund på besøk.

Storkampene kommer på løpende bånd i starten, og gigantduellen mellom Rosenborg og Molde dukker opp i runde tre. Dermed får vi en intens start på sesongen.

Her er hele terminlisten:

Runde 1 (04.04-05.05):

Lør 16.00: Strømsgodset - Viking – Eurosport Norge

Lør 18.00: Vålerenga - Molde – TVNorge

Søn 18.00: Bodø/Glimt - Mjøndalen – Eurosport+/Dplay

Søn 18.00: Kristiansund - Start – Eurosport +/Dplay

Søn 18.00: Stabæk - Odd – Eurosport+/Dplay

Søn 18.00: Aalesund - Haugesund – Eurosport+/Dplay

Søn 18.00: Sandefjord - Sarpsborg 08 – Eurosport+/Dplay

Søn 20.00: Rosenborg - Brann – Eurosport Norge

Runde 2 (13.04):

Man 18.00: Molde - Kristiansund – Eurosport+/Dplay

Man 18.00: Odd - Strømsgodset – Eurosport+/Dplay

Man 18.00: Brann - Stabæk – Eurosport+/Dplay

Man 18.00: Haugesund - Rosenborg – Eurosport+/Dplay

Man 18.00: Start - Aalesund – Eurosport+/Dplay

Man 18.00: Mjøndalen - Sandefjord – Eurosport+/Dplay

Man 18.00: Sarpsborg 08 - Bodø/Glimt – Eurosport+/Dplay

Man 20.00: Viking - Vålerenga – Eurosport Norge

Runde 3 (18.04-19.04):

Lør 16.00: Vålerenga - Odd – Eurosport Norge

Lør 18.00: Rosenborg - Molde – TVNorge

Søn 18.00: Bodø/Glimt - Haugesund – Eurosport+/Dplay

Søn 18.00: Kristiansund - Viking – Eurosport+/Dplay

Søn 18.00: Stabæk - Mjøndalen – Eurosport+/Dplay

Søn 18.00: Aalesund - Sarpsborg 08 – Eurosport+/Dplay

Søn 18.00: Strømsgodset - Start – Eurosport+/Dplay

Søn 20.00: Sandefjord - Brann – TVNorge

Runde 4 (25.04-26.04):

Lør 16.00: Viking - Aalesund – Eurosport Norge

Lør 18.00: Brann - Bodø/Glimt - TVNorge

Søn 18.00: Molde - Sandefjord – Eurosport+/Dplay

Søn 18.00: Haugesund - Kristiansund – Eurosport+/Dplay

Søn 18.00: Vålerenga - Strømsgodset – Eurosport+/Dplay

Søn 18.00: Start - Stabæk – Eurosport+/Dplay

Søn 18.00: Mjøndalen - Sarpsborg 08 – Eurosport+/Dplay

Søn 20.00: Odd - Rosenborg – Eurosport Norge

Runde 5 (29.04):

Ons 18.30: Rosenborg - Vålerenga – Eurosport Norge

Ons 18.30: Kristiansund - Strømsgodset – Eurosport+/Dplay

Ons 18.30: Stabæk - Molde – Eurosport+/Dplay

Ons 18.30: Mjøndalen - Viking – Eurosport+/Dplay

Ons 18.30: Bodø/Glimt - Start – Eurosport+/Dplay

Ons 18.30: Sarpborg 08 - Brann – Eurosport+/Dplay

Ons 18.30: Aalesund - Odd – Eurosport+/Dplay

Ons 18.30: Sandefjord - Haugesund – Eurosport+/Dplay

Runde 6 (02.05-03.05):

Lør 18.00: Vålerenga - Aalesund – Eurosport Norge

Lør 20.00: Strømsgodset - Rosenborg – TVNorge

Søn 18.00: Molde - Sarpsborg 08 – Eurosport+/Dplay

Søn 18.00: Odd - Bodø/Glimt – Eurosport+/Dplay

Søn 18.00: Viking - Stabæk – Eurosport+/Dplay

Søn 18.00: Haugesund - Mjøndalen – Eurosport+/Dplay

Søn 18.00: Start - Sandefjord – Eurosport+/Dplay

Søn 20.00: Brann - Kristiansund – Eurosport Norge

Runde 7 (09.05-10.05):

Lør 18.00: Stabæk - Vålerenga – Eurosport Norge

Lør 20.00: Aalesund - Rosenborg – TVNorge

Søn 18.00: Haugesund - Start – Eurosport+/Dplay

Søn 18.00: Bodø/Glimt - Molde – Eurosport+/Dplay

Søn 18.00: Kristiansund - Odd – Eurosport+/Dplay

Søn 18.00: Sarpsborg 08 - Strømsgodset – Eurosport+/Dplay

Søn 18.00: Sandefjord - Viking – Eurosport+/Dplay

Søn 20.00: Mjøndalen - Brann – Eurosport Norge

Runde 8 (16.05):

Lør 18.00: Molde - Aalesund – Eurosport+/Dplay

Lør 18.00: Odd - Sandefjord – Eurosport+/Dplay

Lør 18.00: Rosenborg - Kristiansund – Eurosport+/Dplay

Lør 18.00: Brann - Haugesund – Eurosport+/Dplay

Lør 18.00: Vålerenga - Sarpsborg 08 – Eurosport+/Dplay

Lør 18.00: Start - Mjøndalen – Eurosport+/Dplay

Lør 18.00: Strømsgodset - Stabæk – Eurosport+/Dplay

Lør 20.00: Viking - Bodø/Glimt – Eurosport Norge

Runde 9 (23.05-24-05):

Lør 18.00: Brann - Viking – Eurosport Norge

Lør 20.00: Bodø/Glimt - Rosenborg – TVNorge

Søn 18.00: Haugesund - Odd – Eurosport+/Dplay

Søn 18.00: Mjøndalen - Molde – Eurosport+/Dplay

Søn 18.00: Sarpsborg 08 - Start – Eurosport+/Dplay

Søn 18.00: Aalesund - Stabæk – Eurosport+/Dplay

Søn 18.00: Sandefjord - Strømsgodset – Eurosport+/Dplay

Søn 20.00: Kristiansund - Vålerenga – Eurosport Norge

Runde 10 (28.05):

Tors 19.00: Molde - Haugesund – Eurosport+/Dplay

Tors 19.00: Odd - Mjøndalen – Eurosport+/Dplay

Tors 19.00: Rosenborg - Sandefjord – Eurosport+/Dplay

Tors 19.00: Viking - Sarpsborg 08 – Eurosport+/Dplay

Tors 19.00: Stabæk - Kristiansund – Eurosport+/Dplay

Tors 19.00: Vålerenga - Bodø/Glimt – Eurosport+/Dplay

Tors 19.00: Strømsgodset - Aalesund – Eurosport+/Dplay

Tors 21.00: Start - Brann – Eurosport Norge

Runde 11 (06.06-07.06):

Lør 18.00: Viking - Start – Eurosport Norge

Lør 20.00: Brann - Molde – TVNorge

Søn 18.00: Bodø/Glimt - Strømsgodset – Eurosport+/Dplay

Søn 18.00: Kristiansund - Aalesund – Eurosport+/Dplay

Søn 18.00: Mjøndalen - Rosenborg– Eurosport+/Dplay

Søn 18.00: Sarpsborg 08 - Odd – Eurosport+/Dplay

Søn 18.00: Sandefjord - Stabæk – Eurosport+/Dplay

Søn 20.00: Haugesund - Vålerenga – Eurosport Norge

Runde 12 (25.06-26.06):

Tors 19.00: Odd - Brann – Eurosport Norge

Fre 19.00: Molde - Start – Eurosport+/Dplay

Fre 19.00: Kristiansund - Bodø/Glimt – Eurosport+/Dplay

Fre 19.00: Stabæk - Sarpsborg 08 – Eurosport+/Dplay

Fre 19.00: Vålerenga - Mjøndalen – Eurosport+/Dplay

Fre 19.00: Aalesund - Sandefjord – Eurosport+/Dplay

Fre 19.00: Strømsgodset - Haugesund – Eurosport+/Dplay

Fre 21.00: Rosenborg - Viking – Eurosport Norge

Runde 13 (01.07):

Ons 19.00: Sandefjord - Vålerenga – Eurosport+/Dplay

Ons 19.00: Sarpsborg 08 - Haugesund – Eurosport+/Dplay

Ons 19.00: Mjøndalen - Kristiansund – Eurosport+/Dplay

Ons 19.00: Start - Odd – Eurosport+/Dplay

Ons 19.00: Brann - Strømsgodset – Eurosport+/Dplay

Ons 19.00: Viking - Molde – Eurosport+/Dplay

Ons 19.00: Bodø/Glimt - Aalesund – Eurosport+/Dplay

Ons 21.00: Stabæk - Rosenborg

Runde 14 (04.07-05.07):

Lør 16.00: Strømsgodset - Mjøndalen – Eurosport Norge

Lør 16.00: Odd - Molde – Eurosport Norge

Søn 18.00: Aalesund - Brann – Eurosport+/Dplay

Søn 18.00: Vålerenga - Start – Eurosport+/Dplay

Søn 18.00: Kristiansund - Sandefjord – Eurosport+/Dplay

Søn 18.00: Rosenborg - Sarpsborg 08 – Eurosport+/Dplay

Søn 18.00: Bodø/Glimt - Stabæk – Eurosport+/Dplay

Søn 20.00: Haugesund - Viking – Eurosport Norge

Runde 15 (11.07-12.07):

Lør 18.00: Molde - Strømsgodset – Eurosport+/Dplay

Lør 18.00: Viking - Odd – Eurosport+/Dplay

Lør 18.00: Stabæk - Haugesund – Eurosport+/Dplay

Lør 18.00: Mjøndalen - Aalesund – Eurosport+/Dplay

Lør 18.00: Sarpsborg 08 - Kristiansund – Eurosport+/Dplay

Lør 20.00: Brann - Vålerenga – TVNorge

Søn 18.00: Start - Rosenborg – Eurosport Norge

Søn 18.00: Sandefjord - Bodø/Glimt – Eurosport+/Dplay

Runde 16 (18.07-19.07):

Haugesund - Molde

Vålerenga - Viking

Odd - Sarpsborg 08

Rosenborg - Mjøndalen

Kristiansund - Stabæk

Aalesund - Start

Strømsgodset - Sandefjord

Bodø/Glimt - Brann

Runde 17 (25.07-26.07):

Sarpsborg 08 - Aalesund

Molde - Vålerenga

Viking - Kristiansund

Stabæk - Strømsgodset

Start - Bodø/Glimt

Mjøndalen - Haugesund

Sandefjord - Rosenborg

Brann - Odd

Runde 18 (01.08-02.08):

Strømsgodset - Kristiansund

Haugesund - Brann

Molde - Mjøndalen – OBS: Flyttet til 21.06

Bodø/Glimt - Sarpsborg 08

Odd - Start

Rosenborg - Stabæk

Vålerenga - Sandefjord

Aalesund - Viking

Runde 19 (08.08-09.08):

Sandefjord - Aalesund

Sarpsborg 08 - Molde

Start - Vålerenga

Viking - Haugesund

Brann - Mjøndalen

Stabæk - Bodø/Glimt

Strømsgodset - Odd

Kristiansund - Rosenborg

Runde 20 (15.08-16.08):

Aalesund - Kristiansund

Vålerenga - Stabæk

Molde - Brann

Bodø/Glimt - Sandefjord

Odd - Viking

Rosenborg - Strømsgodset

Haugesund - Sarpsborg 08

Mjøndalen - Start

Runde 21 (22.08-23-08):

Odd - Vålerenga

Rosenborg - Haugesund

Viking - Brann

Kristiansund - Mjøndalen

Stabæk - Aalesund

Start - Molde

Sarpsborg 08 - Sandefjord

Strømsgodset - Bodø/Glimt

Runde 22 (12.09-13.09):

Molde - Viking

Bodø/Glimt - Kristiansund

Brann - Sarpsborg 08

Haugesund - Stabæk

Vålerenga - Rosenborg

Mjøndalen - Odd

Aalesund - Strømsgodset

Sandefjord - Start

Runde 23 (19.09-20.09)

Odd - Aalesund

Rosenborg - Bodø/Glimt

Viking - Sandefjord

Kristiansund - Molde

Stabæk - Brann

Start - Haugesund

Sarpsborg 08 - Mjøndalen

Strømsgodset - Vålerenga

Runde 24 (26.09-27.09):

Molde - Rosenborg

Brann - Start

Haugesund - Strømsgodset

Vålerenga - Kristiansund

Mjøndalen - Stabæk

Sarpsborg 08 - Viking

Aalesund - Bodø/Glimt

Sandefjord - Odd

Runde 25 (03.10-04.10):

Bodø/Glimt - Vålerenga

Odd - Haugesund

Rosenborg - Aalesund

Viking - Mjøndalen

Kristansund - Brann

Stabæk - Sandefjord

Start - Sarpsborg 08

Strømsgodset - Molde

Runde 26 (17.10-18.10)

Molde - Odd

Brann - Rosenborg

Haugesund - Bodø/Glimt

Start - Viking

Mjøndalen - Strømsgodset

Sarpsborg 08 - Stabæk

Aalesund - Vålerenga

Sandefjord - Kristiansund

Runde 27 (31.10-01.11):

Bodø/Glimt - Odd

Rosenborg - Start

Kristiansund - Haugesund

Stabæk - Viking

Vålerenga - Brann

Aalesund - Molde

Sandefjord - Mjøndalen

Strømsgodset - Sarpsborg 08

Runde 28 07.11-08.11):

Molde - Stabæk

Odd - Kristiansund

Viking - Rosenborg

Brann - Sandefjord

Haugesund - Aalesund

Start - Strømsgodset

Mjøndalen - Bodø/Glimt

Sarpsborg 08 - Vålerenga

Runde 29 (22.11):

Bodø/Glimt - Viking

Rosenborg - Odd

Kristiansund - Sarpsborg 08

Stabæk - Start

Vålerenga - Haugesund

Aalesund - Mjøndalen

Sandefjord - Molde

Strømsgodset - Brann

Runde 30 (28.11):

Molde - Bodø/Glimt

Odd - Stabæk

Viking - Strømsgodset

Brann - Aalesund

Haugesund - Sandefjord

Start - Kristiansund

Mjøndalen - Vålerenga

Sarpsborg 08 - Rosenborg