Eurosport
Espen Eskås dømmer cupfinalen
Av
Publisert 12/11/2019 klokken 12:41 GMT+1
Espen Eskås fra Bækkelaget skal dømme cupfinalen mellom Haugesund og Viking på Ullevaal 8. desember.
Eurosport
Foto: Eurosport
– Det er utrolig moro å bli oppnevnt til å dømme cupfinalen 2019. Dette har vært et mål og en drøm å strekke seg etter i lang tid. Cupfinalen er den største kampen i Norge. Det blir fantastiske rammer med et fullsatt Ullevaal. Hele teamet gleder seg masse til kampen, sier Espen Eskås.
31-åringen debuterte som hoveddommer i Eliteserien i 2015 og har dømt totalt 77 eliteseriekamper. Han har vært FIFA-dommer siden 2017, og i år har han blant annet dømt finalen i U17-EM og hatt oppdrag i både EM-kvalifiseringen og europaligaen.
Med seg på linjene får Eskås duoen Anders Olave Dale fra Nordre Holsnøy og Runar Langseth fra Kolstad. Rohit Saggi fra Drafn blir fjerdedommer.
(©NTB)
Sett denne?
Relatert
Reklame
Reklame