Knutsen kronet nok en gullsesong som Årets trener

Eurosport på Google

Dagen etter at nok et seriegull var sikret, kunne Kjetil Knutsen smykke seg med ytterligere en tittel. Bodø/Glimt-treneren ble nemlig kåret til Årets trener i Eliteserien på Fotballfesten mandag kveld – for tredje året på rad.

Halvdan Sivertsen og Kjetil Knutsen

Foto: NTB

– Det er fantastisk. Jeg tar imot denne prisen på vegne av hele trenerteamet, sa en ydmyk Knutsen etter å ha mottat utmerkelsen.
Bodø/Glimt har imponert både her til lands og langt utenfor Norges grenser denne sesongen. Søndag sikret også nordlendingene, med Knutsen i front, seriegullet for andre året på rad da de slo Mjøndalen 3-0 på Consto Arena.
Se video fra gullfeiringen søndag her:
Men til tross seriegull har nok også overkjøringen av Josè Mourinho og Roma i Conference League på Aspmyra tidligere i høst, brent seg fast som en av de største minnene denne Glimt-sesongen.
– Det har vært beinhardt arbeid. Vi har utviklet mange gode spillere, men det er samholdet i laget som har avgjort for hvordan fotballag vi er, fortsatte Knutsen.
Den siste tiden har det blitt spekulert i om suksesstreneren, som har kontrakt med Glimt frem til sommeren 2022, har vært på vei til nye eventyr lengre sør. Selv har Knutsen, som en periode ble linket til den ledige Rosenborg-jobben, holdt kortene om fremtiden tett til brystet.
Hør hva Kjetil Knutsen hadde å si om fremtiden i intervjuet etter gullet søndag:
Gjør som 2 millioner brukere på appen
Hold deg oppdatert på siste nytt, resultater og livesport
Last ned
Del denne artikkelen
Reklame
Reklame