Molde-kollaps i generalprøven mot Glimt: – Feil som ikke skal skje på dette nivået
Publisert 02/04/2023 klokken 15:03 GMT+2
Molde-spiller Ola Brynhildsen var ikke spesielt fornøyd med at hans lag ga fra seg en 2-0-ledelse mot Bodø/Glimt i den siste kampen før Eliteserie-starten om en drøy uke.
Ola Brynhildsen. Foto: Svein Ove Ekornesvåg / NTB
Foto: NTB
Allerede før Eliteserien sparkes i gang mandag 10. april fikk vi en liten forsmak på det som fort blir de to som kommer til å kjempe om seriemesterskapet nok en gang i 2023.
Og som tidligere oppgjør mellom Molde og Bodø/Glimt ble også dagens treningskamp på Aker Stadion en underholdene affære.
Etter at Molde ledet 2-0, slo de gukledde kraftig tilbake og snudde til 2-3-seier i generalprøven.
– Jeg synes det er en god fotballkamp. Vi spiser oss inn i kampen og går til pause med 2-2, og det er artig at vi klarer å vippe det med en fantastisk kontring, sa Bodø/Glimt-trener Kjetil Knutsen til VG.
Molde-spiller Ola Brynhildsen var ikke fornøyd med eget lags innsats, spesielt i andre omgang.
– Det ble mye feil. I første omgang føler jeg at vi har god kontroll og er et bedre lag. Også gjør vi enkle feil som ikke skal skje på dette nivået, sa Ola Brynhilsen til VG og sikter til hvordan hans lag forsvarte seg på enkelte kontringer, hvordan de gjorde enkle pasningsfeil og spillte på seg brudd.
– I andre omgang faller vi helt sammen og er ikke et lag og spiller den fotballen som vi vet vi kan.
Frisparkperle
Kristoffer Haugen sendte Molde i ledelsen med et nydelig frispark etter kun sju minutter. Ola Brynhildsen doblet ledelsen etter halvtimen etter en fantastisk avslutning etter et at Joel Mvuka mistet ballen dypt nede på egen halvdel til Veton Berisha.
– Det er litt enkle mål vi slipper inn. Vi spiller med litt for stor risiko når de presser høyt, men jeg føler vi fikk justert det, sa Knutsen om baklengsmålene i førsteomgang.
Ledelsen fikk de imidlertid ikke holdt særlig lenge da nysigneringen Faris Pemi reduserte til 1-2 fem minutter senere, før Sondre Sørli utlignet til 2-2 rett før pause. Han hadde også assisten på scoringen til Pemi.
Ti minutter før full tid ble snuoperasjonen komplett da Grønbæk satte inn 3-2-målet og sikret seier for nordlendingene i generalprøven.
Forhåndsfavoritter
Ifølge bookmakerne er Glimt og Molde de to største favorittene til å vinne årets eliteserie. De står begge i 2.75 i odds, mens Rosenborg ligger som den tredje største favoritten med ti ganger pengene i fortjeneste.
Glimt serieåpner borte mot Sarpsborg 10. april, mens Molde gjester Tromsø samme dag.
I treningskampen mellom Brann og Sogndal vant vertene overlegent 6-0. Rødtrøyene er nyopprykkede for sesongen, men er likevel laget med den femte høyeste oddsen før sesongstarten.
Tromsø og HamKam, som begge er spådd til den nedre delen av tabellen, spilte 1-0 i Nord-Norge.
(©NTB/Discovery)
Relatert
Reklame
Reklame