Fährmann trener med Schalke igjen

Ralf Fährmann som er utlånt til Brann er tilbake i Tyskland.

Eurosport

Foto: Eurosport

Det skriver Schalke selv på sin hjemmeside. Branns sportssjef, Rune Soltvedt bekrefter også dette overfor Eurosport mandag kveld.
Fährmann ble hentet til Brann i starten av mars på en låneavtale som strekker seg til og med 30. juni. Men på grunn av koronakrisen har det ikke blitt mange Brann-treninger for keeperen.
– På grunn av det som skjer i samfunnet i dag så ble det en vanskelig situasjon for ham. Han var helt alene i Norge og i en ny by, han kom jo akkurat når koronautbruddet startet. Med den situasjonen og med at Eliteserien utsettes igjen, så tenkte vi at han må få prioritere å være med familien sin og få ha det så bra som han kan. Når det er så uvisst når vi kan starte opp igjen, så var det familiære mer tungtveiende enn å være her å trene med Brann, forteller han.
Selv om det fortsatt er uvisst når Eliteserien sparkes i gang er planen at han skal komme tilbake til Bergen hvis det blir før 30. juni.
– Ja, det er planen. Det er ingen som vet når vi starter, men vi har hatt en god dialog med Schalke og de henvendte seg også til oss i påsken da det ble kjent at han fikk lov til å trene med dem. Det er fint at han får være i trening siden han skal tilbake dit senere, sier Soltvedt, som legger til at det var det menneskelige som lå til grunn for avgjørelsen.
– Han har vært fantastisk for oss og tatt situasjonen bra. Han har vært superpositiv, men han hadde et sterkt ønske om å være med familien sin igjen.
– For det første er jeg veldig glad for å bli kjent med «Ralle» i hverdagen. Vi ønsker å få ham i best mulig fysisk form hvis han får mulighet til å spille i Norge innen 30. juni. I tillegg er han en toppkarakter som vil passe oss bra i vår daglige treningsrutine, sier Schalke-trener David Wagner til klubbens hjemmeside.
Det vil frem til 15. juni ikke kunne avholdes større idrettsarrangement, noe som betyr at planen om å starte Eliteserien i helgen 23.-24. mai ble skrinlagt.
Brann-spillerne har redusert lønnen med 20 prosent ut april måned, i tillegg fikk de ferie i påsken.
Fikk du med deg denne?
Gjør som 3 millioner brukere på appen
Hold deg oppdatert på siste nytt, resultater og livesport
Last ned
Del denne artikkelen
Reklame
Reklame