Forlater Eliteserien – fortsetter karrieren i utlandet

Vegard Kongsro fortsetter ikke som HamKam-spiller i fotballsesongen 2025. Nå venter en ny tilværelse som utenlandsproff.

Vegard Kongsro.

Foto: NTB

  • Følg Viktor Hovland i The Sentry 2. til 5. januar på Max og Eurosport.no.
Det er HamKam som mandag opplyser at forsvarsspilleren forlater klubben.
Kongsro kom til hedmarksklubben i 2022. Nå har telemarkingen ifølge HamKam valgt å fortsette karrieren i utlandet. Hvilken klubb det er snakk om, er imidlertid ikke kjent.
– Jeg vil først og fremst takke alle i og rundt klubben som har bidratt til en veldig fin tid i Kamma gjennom mine tre sesonger. HamKam har vært et utrolig morsomt og lærerikt opphold i min karriere, sier Kongsro.
92 kamper og åtte mål ble fasiten for HamKam etter overgangen fra Bodø/Glimt.
Sportssjef Jørgen Bjørn skryter av spilleren som søker nye eventyr.
– Vegard har hatt en super utvikling i tiden sin i HamKam. Han er en fin gutt som nå vil prøve seg i det store utland. Vi ønsker Kongen lykke til, og håper vi ser han tilbake på Briskeby når han skal hjem til Norge igjen, sier han til hamkam.no.
(©NTB)
Gjør som 3 millioner brukere på appen
Hold deg oppdatert på siste nytt, resultater og livesport
Last ned
Del denne artikkelen
Reklame
Reklame