Leverte varene på lån – nå hentes han permanent
Publisert 08/12/2023 klokken 21:14 GMT+1
Den 20 år gamle spissen blir værende i Drammen.
Elias Hoff Melkersen (i midten).
Foto: NTB
Elias Hoff Melkersen har signert en langtidsavtale med Strømsgodset. Kontrakten strekker seg fram til høsten 2028. Det bekrefteter klubben selv på sine hjemmesider.
– Jeg merket umiddelbart da jeg kom hit at dette er en plass jeg kan trives og spille god fotball, så jeg er veldig glad for at overgangen gikk gjennom, sier Melkersen til godset.no.
Den 20 år gamle spissen ble hentet inn på lån fra skotske Hibernian i høst etter at Godset hadde solgt Jonatan Braut Brunes.
Trønderen spilte seg raskt inn i laget, og han ble etter hvert en viktig brikke i Jørgen Isnes sin startellever.
– Elias har slått til fra dag én i klubben. Han er hardtarbeidende, sulten, jager mål og har i tillegg glidd veldig godt inn i spillergruppa. Dette er en meget god signering for oss, sier Godset-trener Isnes.
Melkersen scoret fire mål på 12 seriekamper. Prestasjonene gjorde også at han ble tatt ut til å representerere det norske U21-landslaget i kvalifiseringskampene mot Irland og Tyrkia i november.
Strømsgodset endte på en 7. plass i Eliteserien.
Sett denne?
/origin-imgresizer.eurosport.com/2023/12/03/3837998-77992888-2560-1440.jpg)
«Livredd» da Tromsø utliknet: – Hadde ikke peiling
Video credit: Eurosport
Relatert
Reklame
Reklame