Kristiansund henter Moses Mawa: – Har fulgt ham lenge

Moses Mawa forlater Strømsgodset til fordel for Kristiansund. Han skriver under på en kontrakt som løper ut etter 2024-sesongen.

Mawa

Foto: Scanpix

Kristiansund bekrefter overgangen på egne hjemmesider.
– Moses har vi fulgt tett lenge og er glad for å få en hardtarbeidende og rask angrepsspiller. Han er en fantastisk førsteforsvarer og vil gi laget masse energi, sier Terje Wiik, sportslig leder i KBK, i en pressemelding.
Klubben oppplyser videre at spissen ankommer Kristiansund tirsdag for å ta den medisinske testen og signere kontrakten.
– Vi har fått et bud fra Kristiansund som vi mener er godt og mandag kveld ble vi enige om rammene for en overgang. Vi har gjort en sportslig og økonomisk totalvurdering, og landet på at dette er den beste løsningen for oss som klubb og Moses som spiller. Han var også tydelig selv på at han ønsker å reise til Kristiansund, sier medie- og kommunikasjonssjef i Strømsgodset, Magne Jordan Nilsen, i en pressemelding.
– Med forbehold om at de siste detaljene faller på plass og overgangen blir en realitet, vil vi gjerne takke Moses for innsatsen han har lagt ned for klubben siden han kom hit i 2019. Vi ønsker ham lykke til videre i KBK, fortsetter han.
Mawa kom til Strømsgodset fra KFUM Oslo. Siden har spissen scoret 11 mål på 57 kamper for drammensklubben.
Sett denne?
picture

Bernt oppsummerer: Brann-krise, flaue Viking-scener og RBK-spådom

Video credit: Eurosport

Gjør som 3 millioner brukere på appen
Hold deg oppdatert på siste nytt, resultater og livesport
Last ned
Del denne artikkelen
Reklame
Reklame