NTB
Allsvenskan-koblet VIF-profil dukket opp i Sverige
Av
Oppdatert 02/06/2024 klokken 14:56 GMT+2
Vålerengas kantspiller Daniel Håkans har i svensk presse blitt koblet til en Hammarby-overgang. Søndag var han på tribunen da stockholmsklubben spilte kamp.
Daniel Håkans.
Foto: NTB
Den finske landslagsspilleren sier Hammarby som klubb virker spennende. Uttalelsen er gitt til svenske Expressen , som tok en prat med fotrappe Håkans under stockholmsderbyet mellom Djurgården og Hammarby.
– Stockholm er et fantastisk sted. Se rundt deg, det er fullt med 20 minutter til avspark. Det er mektig, sa den finske landslagsspilleren til avisen.
23-åringen ble i fjor hentet til Vålerenga fra Jerv, men den første sesongen i hovedstaden endte med nedrykk for Håkans og VIF. Den siste snaue måneden har en skade holdt ham på sidelinjen.
– Jeg har vært skadd i det siste og vært med en dyktig fysioterapeut som har behandlet meg godt. Derfor er det godt tidspunkt å se derbyet på, fortsatte Håkans.
Kantspilleren erkjenner at en overgang til svensk fotball virker spennende.
– Vi får se hva som skjer, men Hammarby er en interessant klubb. Målet mitt nå er bare å bli spilleklar, og jeg er ikke så langt unna det.
– Hadde det vært et spennende steg?
– Ja. Absolutt!
Sett denne?
/origin-imgresizer.eurosport.com/2024/05/23/3973804-80651788-2560-1440.jpg)
Debutanten si utvikling har imponert landslagssjefen: – Verkeleg tatt steg
Video credit: Eurosport
(©NTB)
Relatert
Reklame
Reklame