LSK-spiller på vei til svensk fotball: – Det er litt bevegelse

Bonke Innocent er høyaktuell for en overgang til en svensk storklubb.

Bonke Innocent

Foto: Scanpix

Lillestrøms midtbanespiller Bonke Innocent (21) er høyaktuell for en overgang fra Eliteserien. Etter det Eurosport.no erfarer er 21-åringen på vei til svensk fotball og Malmö.
Det skal være dialog om en overgang for spilleren og overgangssummen kan bli på rundt ti millioner kroner for midtbanejuvelen.

– Jeg kan ikke si noe om det

Spillerens agent, Atta Aneke, vil ikke bekrefte om den svenske toppklubben ønsker seg LSK-spillerens signatur.
– Jeg kan ikke si noe om det. Det er litt interesse. Vi får se den nærmeste uken, sier Aneke til Eurosport.no.
– Er han på vei vekk fra Lillestrøm?
– Det kan være, men ting er ikke i boks. Det er litt bevegelse, svarer agenten.

– Markedet som bestemmer

Sportssjef i Lillestrøm, Simon Mesfin, er ordknapp og ønsker ikke å kommentere Lillestrøms spillerlogistikk.
– Når det gjelder Bonke Innocent kan jeg ikke kommentere noe spesielt. Det jeg kan generelt si er at om du spiller for LSK og har store drømmer, er det stor sjanse for å få de oppfylt, sier Mesfin til Eurosport.no.
– Har dere mottatt bud på Innocent?
– Det har jeg ingen kommentar til.
Sportssjefen vil heller ikke avsløre prislappen for spilleren.
– Den er det markedet som bestemmer. Vi mener at vi vurderer markedsverdien til spillerene godt. Her må jeg bare henvise til hva vi tidligere har solgt, sier Mesfin.
Saken fortsetter under videoen:

– Interessant spiller for flere utenlandske klubber

Det er flere klubber som har vist interesse for Innocent og har fulgt spilleren over tid. Likevel er det Malmö som nå ser ut til å stikke av med signaturen til nigerianeren.
– Det er klubber som har fulgt nøye med både ham og andre. Det er bra besøk av speidere på Åråsen på hver eneste hjemmekamp hele året. Han er en interessant spiller for flere utenlandske klubber, sier Mesfin til Eurosport.no.
21-åringen har vært på banen i ni kamper for Lillestrøm denne sesongen og markerte seg skikkelig i LSK-drakten da han klippet ned Kristiansunds Christoffer Aasbak på overtid i runde.
Malmö leder Allsvenskan suverent med 40 poeng etter 17 kamper, ti poeng foran Djurgården og Sirius. Klubben har vunnet den svenske ligaen tre av de fire siste årene, i 2013, 2014 og 2016.
I andre kvalifiseringsrunde i Champions League røk imidlertid de svenske mesterne ut for makedonske Vardar.
Gjør som 3 millioner brukere på appen
Hold deg oppdatert på siste nytt, resultater og livesport
Last ned
Del denne artikkelen
Reklame
Reklame