/origin-imgresizer.eurosport.com/2020/08/13/2863699-59019988-2560-1440.png)
Av
Eurosport
Oppdatert 04/04/2021 klokken 10:25 GMT
Søndag gikk Frankrike inn i en tredje runde med strenge restriksjoner og delvis nedstengning av landet på grunn av pandemien. Idretten i landet har i stor grad fått gå som planlagt, men Roland-Garros-turneringen ble i fjor flyttet fra mai til september.
Ifølge idrettsminister Roxana Maracineanu kan det samme skje i år også.
Ad
– Vi er i samtaler med dem (Frankrikes tennisforbund) for å se om vi burde endre datoen slik at den samkjøres med en mulig gjenopptakelse av alle idretts- og store arrangementer. Vi prøver å begrense risikoen for ansamlinger og for å spre viruset i den profesjonelle idretten, sier hun, ifølge Sky Sports.
Tennis
Kyrgios tok sin første ATP-tittel på tre år: – Følelsesladet
19 TIMER SIDEN
Roland-Garros er et av sesongens aller største mål for den norske tennisstjernen Casper Ruud. Han tok seg til 3. runde på rødgrusen i Paris i fjor, og der ble det tap for daværende verdenstreer Dominic Thiem.
Grussesongen i internasjonal tennis innledes rett over påske. Om en uke skal Ruud spille ATP Masters 1000-turneringen i Monte-Carlo.
(©NTB)
ATP Montreal
Beholder plassen på ATP-rankingen før storturnering
19 TIMER SIDEN
Abierto de Tenis Mifel
Etterlengtet Medvedev-triumf i Mexico
I GÅR PÅ 10:39
Del denne artikkelen
Reklame
Ad
Reklame
Ad