Trofeo Ses Salines

Resultater

 RidersLagTime
1Matteo Moschetti
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo3h 41' 29''
2Pascal Ackermann
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+0''
3Jon Aberasturi
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+0''
4Enrique Sanz
Equipo Kern Pharma
Equipo Kern Pharma+0''
5Andrea Pasqualon
Circus - Wanty - Gobert
Circus - Wanty - Gobert+0''
6Emils Liepinš
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+0''
7Tom Van Asbroeck
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+0''
8Nacer Bouhanni
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+0''
9Manuel Peñalver
Burgos - BH
Burgos - BH+0''
10Vyacheslav Kuznetsov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+0''
11Giacomo Garavaglia
Kometa - Xstra Cycling Team
Kometa - Xstra Cycling Team+0''
12Juan José Lobato
Euskaltel - Euskadi
Euskaltel - Euskadi+0''
13Robin Froidevaux
Sveits
Sveits+0''
14Paolo Totò
WorkService - Dinatek - Vega
WorkService - Dinatek - Vega+0''
15Giovanni Lonardi
Bardiani - CSF - Faizanè
Bardiani - CSF - Faizanè+0''
16Xavier Cañellas
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+0''
17Alfdan De Decker
Circus - Wanty - Gobert
Circus - Wanty - Gobert+0''
18Vincenzo Albanese
Bardiani - CSF - Faizanè
Bardiani - CSF - Faizanè+0''
19Federico Burchio
WorkService - Dinatek - Vega
WorkService - Dinatek - Vega+0''
20Jempy Drücker
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+0''
21Mathias Larsen
Kometa - Xstra Cycling Team
Kometa - Xstra Cycling Team+0''
22Alex Vogel
Swiss Racing Academy
Swiss Racing Academy+0''
23Loïc Vliegen
Circus - Wanty - Gobert
Circus - Wanty - Gobert+0''
24Alejandro Ropero
Kometa - Xstra Cycling Team
Kometa - Xstra Cycling Team+0''
25Kevin Deltombe
Sport Vlaanderen - Baloise
Sport Vlaanderen - Baloise+0''
26Alex Colman
Canyon - dhb p/b Soreen
Canyon - dhb p/b Soreen+0''
27Mattia Bevilacqua
Vini Zabù - KTM
Vini Zabù - KTM+0''
28Urko Berrade
Equipo Kern Pharma
Equipo Kern Pharma+0''
29Mauro Schmid
Sveits
Sveits+0''
30Matis Louvel
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+0''
31Lukas Rüegg
Swiss Racing Academy
Swiss Racing Academy+0''
32Per Münstermann
Team SKS - Sauerland - NRW
Team SKS - Sauerland - NRW+0''
33Fabian Paumann
Swiss Racing Academy
Swiss Racing Academy+0''
34Miguel Ángel Fernández
GIOS - Kiwi Atlántico
GIOS - Kiwi Atlántico+0''
35Abram Stockman
Team SKS - Sauerland - NRW
Team SKS - Sauerland - NRW+0''
36Connor Swift
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+0''
37Dzmitry Zhyhunou
Euskaltel - Euskadi
Euskaltel - Euskadi+0''
38Emil Andersson
Memil Pro Cycling
Memil Pro Cycling+11''
39Antonio Puppio
Kometa - Xstra Cycling Team
Kometa - Xstra Cycling Team+11''
40Petr Rikunov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+11''
41Lukas Baldinger
Team SKS - Sauerland - NRW
Team SKS - Sauerland - NRW+11''
42Rasmus Iversen
Lotto - Soudal
Lotto - Soudal+11''
43Daniel Viegas
Kometa - Xstra Cycling Team
Kometa - Xstra Cycling Team+15''
44Wincent Wallinder
Memil Pro Cycling
Memil Pro Cycling+15''
45Simone Velasco
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+15''
46Fernando Lopes
GIOS - Kiwi Atlántico
GIOS - Kiwi Atlántico+15''
47Jenthe Biermans
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+15''
48Juan Fernando Calle
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+15''
49Thibault Guernalec
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+15''
50Fabio Mazzucco
Bardiani - CSF - Faizanè
Bardiani - CSF - Faizanè+15''
51Alejandro Valverde
MOVISTAR
MOVISTAR+15''
52Francesco Zandri
WorkService - Dinatek - Vega
WorkService - Dinatek - Vega+15''
53Alessandro Iacchi
Vini Zabù - KTM
Vini Zabù - KTM+15''
54Brian van Goethem
Lotto - Soudal
Lotto - Soudal+15''
55Carl Fredrik Hagen
Lotto - Soudal
Lotto - Soudal+15''
56Juan Felipe Osorio
Burgos - BH
Burgos - BH+15''
57Antonio Soto
Euskaltel - Euskadi
Euskaltel - Euskadi+15''
58Emiel Planckaert
Sport Vlaanderen - Baloise
Sport Vlaanderen - Baloise+15''
59Julen Irizar
Euskaltel - Euskadi
Euskaltel - Euskadi+15''
60Lluís Mas
MOVISTAR
MOVISTAR+15''
61Jacob Scott
Canyon - dhb p/b Soreen
Canyon - dhb p/b Soreen+15''
62Diego Rubio
Burgos - BH
Burgos - BH+15''
63Sander Armée
Lotto - Soudal
Lotto - Soudal+15''
64Raul Colombo
WorkService - Dinatek - Vega
WorkService - Dinatek - Vega+15''
65Jérémy Bellicaud
Circus - Wanty - Gobert
Circus - Wanty - Gobert+15''
66Steff Cras
Lotto - Soudal
Lotto - Soudal+15''
67Dario Puccioni
WorkService - Dinatek - Vega
WorkService - Dinatek - Vega+15''
68Théry Schir
Swiss Racing Academy
Swiss Racing Academy+15''
69Gotzon Martín
Euskaltel - Euskadi
Euskaltel - Euskadi+15''
70Héctor Sáez
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+15''
71David Galarreta
GIOS - Kiwi Atlántico
GIOS - Kiwi Atlántico+15''
72Lorenzo Fortunato
Vini Zabù - KTM
Vini Zabù - KTM+15''
73Franklín Chacón
GIOS - Kiwi Atlántico
GIOS - Kiwi Atlántico+15''
74Isaac Cantón
Burgos - BH
Burgos - BH+15''
75Nicolas Coppolino
WorkService - Dinatek - Vega
WorkService - Dinatek - Vega+15''
76Jasper Stuyven
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+15''
77Alex Molenaar
Burgos - BH
Burgos - BH+15''
78Robert Scott
Canyon - dhb p/b Soreen
Canyon - dhb p/b Soreen+15''
79Mads Würtz
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+15''
80Francesco Bongiorno
Vini Zabù - KTM
Vini Zabù - KTM+15''
81Roger Adrià
Equipo Kern Pharma
Equipo Kern Pharma+15''
82Davide Villella
MOVISTAR
MOVISTAR+15''
83Matteo Rotondi
WorkService - Dinatek - Vega
WorkService - Dinatek - Vega+15''
84Christophe Noppe
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+15''
85Valère Thiébaud
Sveits
Sveits+15''
86Bram Welten
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+15''
87Ricardo Vilela
Burgos - BH
Burgos - BH+15''
88Alex Paton
Canyon - dhb p/b Soreen
Canyon - dhb p/b Soreen+15''
89Stefano Oldani
Lotto - Soudal
Lotto - Soudal+15''
90Diego Pablo Sevilla
Kometa - Xstra Cycling Team
Kometa - Xstra Cycling Team+15''
91Jérôme Baugnies
Canyon - dhb p/b Soreen
Canyon - dhb p/b Soreen+15''
92Stefan Bissegger
Sveits
Sveits+15''
93Nico Selenati
Sveits
Sveits+15''
94Yurgen Ramírez
GIOS - Kiwi Atlántico
GIOS - Kiwi Atlántico+15''
95Jon Knolle
Team SKS - Sauerland - NRW
Team SKS - Sauerland - NRW+25''
96Iván Moreno
Equipo Kern Pharma
Equipo Kern Pharma+25''
97Ryan Mullen
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+25''
98Alessandro Pessot
Bardiani - CSF - Faizanè
Bardiani - CSF - Faizanè+25''
99Max Stedman
Canyon - dhb p/b Soreen
Canyon - dhb p/b Soreen+25''
100Sergio Araiz
Equipo Kern Pharma
Equipo Kern Pharma+25''
101Damian Lüscher
Swiss Racing Academy
Swiss Racing Academy+25''
102Matthias Reutimann
Swiss Racing Academy
Swiss Racing Academy+25''
103Reto Hollenstein
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+25''
104Sergio Martín
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+25''
105Andreas Schillinger
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+25''
106Simone Bevilacqua
Vini Zabù - KTM
Vini Zabù - KTM+25''
107Evgeniy Shalunov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+25''
108Dmitriy Strakhov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+25''
109Antonio Pedrero
MOVISTAR
MOVISTAR+25''
110José Félix Parra Cuerda
Equipo Kern Pharma
Equipo Kern Pharma+34''
111Francesco Romano
Bardiani - CSF - Faizanè
Bardiani - CSF - Faizanè+36''
112Julian Braun
Team SKS - Sauerland - NRW
Team SKS - Sauerland - NRW+38''
113Nils Politt
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+38''
114Guy Sagiv
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+38''
115Kenny De Ketele
Sport Vlaanderen - Baloise
Sport Vlaanderen - Baloise+38''
116Gilles De Wilde
Sport Vlaanderen - Baloise
Sport Vlaanderen - Baloise+38''
117Tom Devriendt
Circus - Wanty - Gobert
Circus - Wanty - Gobert+40''
118Marc Soler
MOVISTAR
MOVISTAR+40''
119Amaury Capiot
Sport Vlaanderen - Baloise
Sport Vlaanderen - Baloise+44''
120Antonio Angulo
Euskaltel - Euskadi
Euskaltel - Euskadi+47''
121Lukas Pöstlberger
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+49''
122Rüdiger Selig
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+49''
123Carl Ljunggren
Memil Pro Cycling
Memil Pro Cycling+1' 01''
124Gregor Mühlberger
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+1' 01''
125Matthias Brändle
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+1' 01''
126Fabio Van den Bossche
Sport Vlaanderen - Baloise
Sport Vlaanderen - Baloise+1' 09''
127Alex Kirsch
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+1' 09''
128Jonathan Bögli
Swiss Racing Academy
Swiss Racing Academy+1' 17''
129Quinn Simmons
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+1' 37''
130Lars Kulbe
Team SKS - Sauerland - NRW
Team SKS - Sauerland - NRW+1' 39''
131Jaume Sureda
Burgos - BH
Burgos - BH+2' 09''
132Tristan Marguet
Sveits
Sveits+2' 18''
133Ivan Rovnyi
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+2' 18''
134Etienne van Empel
Vini Zabù - KTM
Vini Zabù - KTM+2' 21''
135Claudio Imhof
Sveits
Sveits+2' 32''
136Rémy Mertz
Lotto - Soudal
Lotto - Soudal+3' 20''
137Carmelo Urbano
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+5' 27''
138Oier Lazkano
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+5' 31''
139Lars Andersson
Memil Pro Cycling
Memil Pro Cycling+6' 57''
140Wilhelm Wallinder
Memil Pro Cycling
Memil Pro Cycling+6' 57''
141José Manuel Gutiérrez
GIOS - Kiwi Atlántico
GIOS - Kiwi Atlántico+6' 57''
142Diego López
Euskaltel - Euskadi
Euskaltel - Euskadi+6' 57''
143Patrick Gamper
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+7' 16''
144Riccardo Verza
Kometa - Xstra Cycling Team
Kometa - Xstra Cycling Team+7' 16''
145Aaron Van Poucke
Sport Vlaanderen - Baloise
Sport Vlaanderen - Baloise+7' 16''
146Jacob Hennessy
Canyon - dhb p/b Soreen
Canyon - dhb p/b Soreen+7' 16''
147Albert Torres
MOVISTAR
MOVISTAR+7' 16''
148Ollie Morgan
Memil Pro Cycling
Memil Pro Cycling+7' 16''
149Michiel Stockman
Team SKS - Sauerland - NRW
Team SKS - Sauerland - NRW+7' 16''
150Pieter Vanspeybrouck
Circus - Wanty - Gobert
Circus - Wanty - Gobert+7' 21''
151Héctor Carretero
MOVISTAR
MOVISTAR+11' 47''
152Francisco Galván
Equipo Kern Pharma
Equipo Kern Pharma+11' 47''
153Daniel Savini
Bardiani - CSF - Faizanè
Bardiani - CSF - Faizanè+11' 47''
154Alejandro Regueiro
GIOS - Kiwi Atlántico
GIOS - Kiwi Atlántico+11' 47''
155Alexander Kamp
Trek-Segafredo
Trek-SegafredoDNF
156Franck Bonnamour
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - SamsicDNF
157Matteo Pelucchi
Bardiani - CSF - Faizanè
Bardiani - CSF - FaizanèDNF
158Marco Canola
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVeloDNF
159Christoffer Eriksson
Memil Pro Cycling
Memil Pro CyclingDNF