Tour of Turkey

Fullstendig tabell

 RidersLagTime
1José Gonçalves
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA32h 31' 35''
2David Arroyo
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+18''
3Nikita Stalnov
Astana City
Astana City+56''
4Lluís Mas
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+2' 13''
5Adam Hansen
Lotto - Soudal
Lotto - Soudal+4' 46''
6Greg Henderson
Lotto - Soudal
Lotto - Soudal+6' 46''
7Stig Broeckx
Lotto - Soudal
Lotto - Soudal+9' 22''
8Gert Dockx
Lotto - Soudal
Lotto - Soudal+12' 46''
9Jaime Rosón
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+12' 58''
10Mauro Finetto
Unieuro
Unieuro+13' 08''
11Ricardo Vilela
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+13' 34''
12Quentin Pacher
Delko
Delko+13' 57''
13Giovanni Carboni
Unieuro
Unieuro+15' 32''
14Jasper Ockeloen
Parkhotel Valkenburg
Parkhotel Valkenburg+16' 06''
15Karel Hník
Verva
Verva+16' 25''
16Jochem Hoekstra
Parkhotel Valkenburg
Parkhotel Valkenburg+19' 28''
17Pawel Cieslik
Verva
Verva+20' 27''
18Mateusz Taciak
CCC Development Team
CCC Development Team+22' 17''
19Przemyslaw Niemiec
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+23' 28''
20Sven van Luijk
Parkhotel Valkenburg
Parkhotel Valkenburg+23' 50''
21Sylwester Szmyd
CCC Development Team
CCC Development Team+25' 49''
22Davide Rebellin
CCC Development Team
CCC Development Team+26' 29''
23Galym Akhmetov
Astana City
Astana City+27' 02''
24Ilia Koshevoy
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+28' 41''
25Leszek Plucinski
CCC Development Team
CCC Development Team+30' 53''
26Kristijan Ðurasek
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+31' 26''
27Antonio Piedra
Soul Brasil Pro Cycling Team
Soul Brasil Pro Cycling Team+32' 02''
28Daniele Colli
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+33' 01''
29Simone Petilli
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+34' 02''
30Nazim Bakirci
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor+34' 19''
31Lukas Jaun
Akros - Excelsior - Thömus
Akros - Excelsior - Thömus+34' 46''
32Alberto Cecchin
Akros - Excelsior - Thömus
Akros - Excelsior - Thömus+35' 30''
33Fatih Keles
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor+37' 04''
34Jan Hirt
CCC Development Team
CCC Development Team+37' 32''
35Peter Schulting
Parkhotel Valkenburg
Parkhotel Valkenburg+37' 52''
36Domingos Gonçalves
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+39' 25''
37David Belda
Akros - Excelsior - Thömus
Akros - Excelsior - Thömus+41' 04''
38Ahmet Örken
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor+41' 26''
39Viesturs Lukševics
Alpha Baltic
Alpha Baltic+43' 22''
40Roberto Ferrari
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+45' 20''
41Kris Boeckmans
Lotto - Soudal
Lotto - Soudal+46' 50''
42Nikolay Mihaylov
CCC Development Team
CCC Development Team+47' 32''
43Christophe Laborie
Delko
Delko+48' 48''
44Michal Podlaski
Verva
Verva+50' 39''
45Eduard Michael Grosu
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+51' 21''
46Marco Zanotti
Parkhotel Valkenburg
Parkhotel Valkenburg+52' 15''
47Dominik Hrinkow
Hrinkow - Advarics Cycleang
Hrinkow - Advarics Cycleang+52' 28''
48Frederik Frison
Lotto - Soudal
Lotto - Soudal+52' 31''
49Alessandro Malaguti
Unieuro
Unieuro+52' 35''
50Rémy Di Gregorio
Delko
Delko+53' 45''
51Riccardo Stacchiotti
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+54' 30''
52Sacha Modolo
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+54' 34''
53Mirko Tedeschi
Vini Zabù
Vini Zabù+55' 21''
54Feritcan Samli
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor+56' 13''
55Yuriy Chsherbinin
Astana City
Astana City+56' 15''
56Fredrik Galta
Delko
Delko+56' 17''
57Anton Kuzmin
Astana City
Astana City+56' 40''
58Liam Bertazzo
Vini Zabù
Vini Zabù+56' 48''
59Manuel Belletti
Vini Zabù
Vini Zabù+57' 26''
60Eugert Zhupa
Vini Zabù
Vini Zabù+57' 27''
61Ahmet Akdilek
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor+57' 43''
62Andris Smirnovs
Alpha Baltic
Alpha Baltic+58' 15''
63Alexander Meier
Hrinkow - Advarics Cycleang
Hrinkow - Advarics Cycleang+1h 00' 36''
64Nicola Toffali
Akros - Excelsior - Thömus
Akros - Excelsior - Thömus+1h 01' 37''
65Branislav Samoilav
CCC Development Team
CCC Development Team+1h 02' 49''
66Daniel Díaz
Delko
Delko+1h 02' 51''
67Grzegorz Stepniak
CCC Development Team
CCC Development Team+1h 04' 27''
68Simone Ravanelli
Unieuro
Unieuro+1h 05' 55''
69Muhammet Atalay
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor+1h 06' 00''
70Pablo Urtasun
Soul Brasil Pro Cycling Team
Soul Brasil Pro Cycling Team+1h 06' 38''
71Jakub Mareczko
Vini Zabù
Vini Zabù+1h 07' 02''
72Vadim Galeyev
Astana City
Astana City+1h 07' 08''
73Nicolas Baldo
Akros - Excelsior - Thömus
Akros - Excelsior - Thömus+1h 10' 51''
74Enrico Salvador
Unieuro
Unieuro+1h 11' 59''
75Raphael Hammerschmidt
Hrinkow - Advarics Cycleang
Hrinkow - Advarics Cycleang+1h 12' 18''
76Manabu Ishibashi
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+1h 12' 36''
77Colin Stüssi
Akros - Excelsior - Thömus
Akros - Excelsior - Thömus+1h 13' 15''
78Florian Gaugl
Hrinkow - Advarics Cycleang
Hrinkow - Advarics Cycleang+1h 13' 56''
79Antonio Viola
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+1h 16' 06''
80Matteo Draperi
Vini Zabù
Vini Zabù+1h 16' 48''
81André Almeida
Soul Brasil Pro Cycling Team
Soul Brasil Pro Cycling Team+1h 21' 10''
82Maxim Satlikov
Astana City
Astana City+1h 22' 01''
83Grischa Janorschke
Akros - Excelsior - Thömus
Akros - Excelsior - Thömus+1h 24' 15''
84Giovanni Pedretti
Unieuro
Unieuro+1h 25' 19''
85Kazushige Kuboki
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+1h 28' 51''
86Marco Molteni
Unieuro
Unieuro+1h 31' 50''
87Andreas Graf
Hrinkow - Advarics Cycleang
Hrinkow - Advarics Cycleang+1h 33' 11''
88Nurbolat Kulimbetov
Astana City
Astana City+1h 36' 27''
89Francisco Chamorro
Soul Brasil Pro Cycling Team
Soul Brasil Pro Cycling Team+1h 36' 34''
90Kaspars Sergis
Alpha Baltic
Alpha Baltic+1h 36' 50''